WTA Doha: Alicja Rosolska żegna się z turniejem w Katarze

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 23.02.2022, 16:33

Alicja Rosolska i Erin Routliffe przegrały swój ćwierćfinałowy mecz w deblowym turnieju WTA1000 w stolicy Kataru, Dosze.

Polsko-nowozelandzka para uległa 1:6, 2:6 Japonce Shuko Aoyamie oraz Serbce Aleksandrze Krunić i pożegnała się z turniejem. Mecz był wyraźnie jednostronny i już od pierwszego gema rozpoczął się od przełamania pary japońsko-serbskiej. Po wygranym własnym serwisie w drugim gemie, Aoyama i Krunić wywalczyły kolejne przełamanie i bezpiecznie kontrolowały przebieg pierwszego seta, wygrywając go wysoko 6:1. W drugim secie Polka i Nowozelandka szybko pozwoliły rywalkom wygrać dwa "break pointy" i nie udało im się nawiązać równej walki w tym meczu.

Do ćwierćfinału, zawodniczki pochodzące z Warszawy oraz Auckland, awansowały, eliminując rozstawione z numerem dziewiątym Amerykankę Desirae Krawczyk i Australijkę Ellen Perez.

Rosolska i Routliffe bardzo dobrze spisały się w niedawnym turnieju w Sankt Petersburgu, gdzie dotarły  do finału.