Volley Masters: Chinki lepsze w ostatnim meczu sezonu Polek

• Data publikacji: 08.09.2018, 15:10

Porażką z Chinkami zakończyły sezon polskie siatkarki. Podopieczne Jacka Nawrockiego uległy im 1:3 w meczu o 5. miejsce turnieju Volley Masters w Montreux.

W pierwszym secie wynik cały czas oscylował wokół remisu, a chwilowe prowadzenie jednego lub drugiego zespołu nie przekraczało dwóch punktów. W końcówce Azjatki nie pozwalały już dogonić wyniku i wygrały 25:23.

Drugą partię lepiej rozpoczęły Polki, prowadząc nawet 7:3, jednak wkrótce Chinki wyrównały do stanu 8:8. Następnie to one odskoczyły na cztery punkty (15:11), jednak nasze zawodniczki również zdołały doprowadzić do remisu, choć zajęło im to nieco więcej czasu (20:20). Po wyrównanej końcówce i grze na przewagi nasze rywalki zwyciężyły 28:26.

W trzecim secie również Biało-Czerwone jako pierwsze uzyskały przewagę, odskakując na trzy punkty (9:6), a następnie powiększając prowadzenie o kolejne oczko. Czteropunktowa różnica utrzymała się do końca partii, wygranej przez podopieczne Jacka Nawrockiego 25:21.

Czwarta partia była od początku wyrównana, a najwyższą przewagę Polki uzyskały przy wyniku 16:13. Chinki szybko jednak wyrównały, a także wygrały końcową część seta, triumfując 25:23 i 3:1 w całym meczu.

Chiny-Polska 3:1 (25:23, 28:26, 21:25, 25:23)

Chiny: Hanyu Yang (5), Xiangyu Gong (26), Xiaotong Liu (16), Linyu Diao (2), Fang Duan (17), Mingyuan Hu (12), Li Lin (libero) oraz Yi Gao, Han Wu, Haiping Sun, Yanhan Liu

Polska: Julia Nowicka (1), Agnieszka Kąkolewska (22), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (9), Martyna Grajber (8), Malwina Smarzek (26), Julia Twardowska (5), Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Łukasik, Magdalena Damaske, Marlena Pleśnierowicz (1), Justyna Łukasik (1), Natalia Murek (3), Justyna Łysiak (libero)