EHF Liga Mistrzów: Vive znów górą, piękne zwycięstwo w Kielcach
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 23.02.2022, 20:45

Kielczanie na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej cały czas pozostają pewnymi liderami swojej grupy. W środę na swoim terenie rywalizowali z ukraińskim HC Motor Zaporoże. Drużyna zza wschodniej granicy nie zdołała zaskoczyć podopiecznych Tałanta Dujszebajewa i z Polski wyjechała bez zdobyczy punktowej.

Już pierwsze minuty spotkania mocno dały się we znaki przyjezdnym. Kielczanie na czele z Karalekiem zaserwowali rywalom serię punktową na przywitanie i momentalnie odskoczyli na 4:1. Drugą bramkę dla gości dopiero w czwartej minucie zdobył Malasinskas, ale to tylko zapoczątkowało kolejną serię trafień ze strony Vive. Mały przestój zarówno gospodarze, jak i przyjezdni z Ukrainy zanotowali w drugim kwadransie, bo przez dwie minuty żadna z drużyn nie trafiła do bramki. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli jednak w zapasie aż pięć "oczek" i cały czas kontrolowali wynik. Na przerwę zawodników sprowadził Moryto, który jako ostatni zdobył gola w pierwszej odsłonie - 19:13.

Zaporoże próbowało, ze wszystkich sił chciało chociaż zbliżyć się do mistrzów Polski i podjąć walkę o losy tego spotkania. Momentami nawet im się to udawało, bo gospodarze znacznie częściej tracili piłki przy swoich rozegraniach. Jednak goście nie do końca potrafili to wszystko wykorzystać na swoją korzyść i paradoksalnie rzadziej oddawali rzuty na bramkę przeciwników. W 42. minucie rozpoczęła się seria ciosów kielczan, a to głównie za sprawą Moryty i Tournata. To dało Vive prowadzenie 26:17 i choć na kilka minut przed końcem ukraińskiemu zespołowi udało się odrobinę zniwelować straty, to zabrakło im czasu i szczęścia. Świetne spotkanie rozegrali Arkadiusz Moryto i Nicolas Tournat - obaj przekroczyli 80% skuteczności, łącznie dokładając do wyniku piętnaście goli.

Łomża Vive Kielce - HC Motor Zaporoże 33:27 (19:13)

Vive: Tournat 8, Moryto 7, Sićko 5, Thrastarson 3, Karalek 3, A. Dujszebajew 2, Nahi 2, Naranjo 1, Surgiel 1, Olejniczak 1, Vujovic, Karacić, D. Dujszebajew

HC Motor: Horiha 5, Wasiljew 4, Puchouski 4, Malasinskas 4, Denysow 3, Bochan 3, Turchenko 3, Kubatko 1, Sebetic, Tilte, Cosano, Kasai

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.