Polacy w Anglii #4

• Data publikacji: 08.09.2018, 15:53

Podsumowanie występów Polskich zawodników (do rocznika 2000) za okres od 31.08 do 7.09 na boiskach czterech najwyższych lig w Anglii.

Jan Bednarek (obrońca, Southampton, Premier League) – polski defensor stracił miejsce w szerokim składzie Świętych, stając się czwartym bądź piątym wyborem trenera na pozycję środkowego obrońcy. Poza kadrą w pierwszym zespole, poza kadrą w składzie U23. Święci wygrali w Londynie z Crystal Palace 2-0.

Bartosz Białkowski (bramkarz, Ipswich Town, Championship) – uczestnik MŚ 2018 po słabszym początku sezonu stracił miejsce w składzie i cały mecz przesiedział na ławce. Ipswich zremisowało 1-1 na własnym boisku z Norwich.

Krystian Bielik (obrońca, Charlton Athletic, League One) – Bielik ponownie zagrał w środku pola w spotkaniu przeciwko Southend. Został bohaterem meczu, strzelając gola na 2-1 dla Charltonu w 87. minucie meczu po uderzeniu głową. Dzięki dobremu występowi Bielik znalazł się w "11" kolejki League One.

Artur Boruc (bramkarz, Bournemouth, Premier League) – Polak w weekend odpoczywał, obserwując grę swoich kolegów z ławki rezerwowych. Wisienki przegrały w Londynie z Chelsea 2-0.

Marcin Bułka (bramkarz, Chelsea Londyn, Premier League) – polski bramkarz wyszedł w pierwszym składzie rezerw Chelsea przeciwko rezerwom Swansea, jednak w 51. minucie zszedł z boiska z powodu urazu twarzy po ostrym starciu. Kontuzja nie wydaje się być poważna. Chelsea wygrała mecz 1-0.

Marcin Brzozowski (bramkarz, Queens Park Rangers, Championship) – poza kadrą w meczu ligowym.

Kamil Grabara (bramkarz, Liverpool FC, Premier League) – dużo mówiło się o możliwości wypożyczenia Grabary do Danii, ostatecznie Polak został w mieście Beatlesów. W ten weekend poza kadrą zespołu U23.

Kamil Grosicki (pomocnik, Hull City, Championship) – trudny moment czołowego polskiego skrzydłowego. Odsunięty od składu Tygrysów, brak powołania na najbliższe zgrupowanie reprezentacji i kolejne niepowodzenie w ostatnim dniu okienka transferowego.

Mateusz Hewelt (bramkarz, Everton, Premier League) – poza kadrą w meczu rezerw

Mateusz Klich (pomocnik, Leeds United, Championship) – nowy-stary reprezentant Polski zagrał 90 minut w zremisowanym 0-0 meczu z Middlesbrough

Tomasz Kuszczak (bramkarz, Birmingham City, Championship) – poza kadrą

Łukasz Fabiański (bramkarz, West Ham, Premier League) – Fabiański zagrał 90 minut w meczu przeciwko Wolves. Polak zanotował 5 interwencji, ale nie ustrzegł swojego zespołu przed porażką. Gola na wagę zwycięstwa dla Wilków tuż przed końcowym gwizdkiem strzelił Traore.

Paweł Olkowski (obrońca, Bolton Wanderers, Championship) – polski obrońca utrzymuje wysoki poziom i kolejnym już występem potwierdził, że wszystkie pochwały płynące pod jego adresem nie są pochopne lub przypadkowe. W zremisowanym meczu 2-2 z Preston najpierw asystował przy golu Ameobiego, a później sam strzelił bramkę.

Maksymilian Stryjek (bramkarz, Sunderland, League One) – poza kadrą

Dawid Szczepaniak (bramkarz, Morecambe FC, League Two) – poza kadrą

Paweł Wszołek (pomocnik, Queens Park Rangers, Championship) – polski skrzydłowy przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Niezbyt zrozumiała decyzja trenera, ponieważ QPR przeważało w meczu przeciwko Birmingham, utrzymywał się wynik bezbramkowy, a mimo to wykorzystał tylko dwie zmiany.