Liga Mistrzów: Benfica remisuje z Ajaxem. Świetny mecz w Lizbonie

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 23.02.2022, 22:56

Na Estadio da Luz Benfica podejmowała Ajax Amsterdam w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po bardzo ciekawym i zaciętym widowisku padł remis 2:2 i rewanż w stolicy Holandii zapowiada się pasjonująco.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. W 17. minucie to Ajax wyszedł na prowadzenie. Piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Mazraoui, po czym precyzyjnie dograł do Tadicia, a ten uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza gospodarzy. Bardzo dobrze oglądało się to spotkanie. Widzieliśmy sporą dynamikę i zaangażowanie z obu stron, co przekładało się na ciekawe sytuacje na murawie. Po kilku minutach Benfica doprowadziła do wyrównania. Jan Vertonghen mocno wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a tam niefortunnie odbił ją jak na razie najlepszy strzelec Ligi Mistrzów, czyli Sebastien Haller, kierując futbolówkę do własnej siatki. Dosłownie trzy minuty później Iworyjczyk trafił już do bramki rywala, zdobywając jedenastego gola w tej edycji. Najpierw jego uderzenie obronił Vlachodimos, ale przy dobitce napastnika gości nie miał żadnych szans. Po ciekawej pierwszej części gry lepsi okazali się zawodnicy z Amsterdamu, prowadząc 2:1.

Od początku drugiej połowy to Benfica rzuciła się do ataku, aby jak najszybciej ponownie wyrównać stan meczu. Blisko szczęścia był Everton, który oddał strzał z dystansu, lecz minimalnie chybił. Gospodarze byli coraz bliżej zdobycia drugiego gola. Po silnym zagraniu Silvy wzdłuż linii bramkowej do podania nie zdążył Darwin Nunez. Napór portugalskiego zespołu nie ustępował. Przed kolejną okazją stanął Goncalo Ramos, ale z jego próbą poradził sobie Pasveer. W 72. minucie podopieczni Nelsona Verissimo doprowadzili do remisu. Najpierw po strzale Ramosa piłkę odbił bramkarz Ajaxu, a z dobitką zdążył Yaremchuk i ucieszył całe Estadio da Luz. Do końca meczu nie oglądaliśmy więcej bramek w Lizbonie i wszystko rozstrzygnie się w spotkaniu rewanżowym, które odbędzie się 15 marca w Amsterdamie.

Benfica - Ajax: 2:2 (1:2)

Bramki: 26' (sam.) Haller, 72' Yaremchuk - 18' Tadić, 29' Haller

Benfica: Vlachodimos - Grimaldo, Vertonghen, Otamendi, Gilberto (90+1' Goncalves) - Everton (62' Yaremchuk), Taarabt (85' Bernardo), Weigl, Silva - Ramos, Nunez (90' Lazaro)

Ajax: Pasveer - Blind (73' Tagliafico), Martinez, Timber, Mazraoui (90+2' Rensch) - Gravenberch (73' Klaassen), Berghuis, Alvarez - Tadić, Haller, Antony

Żółte kartki: 46' Nunez, 49' Ramos, 72' Yaremchuk - 23' Mazraoui, 45' Berghuis, 87' Antony

Sędzia: S. Vincic