PHL: faza play-off rozpoczęta
Materiały prasowe PZHL

• Data publikacji: 24.02.2022, 05:40

Rozpoczęła się faza play-off w Polskiej Hokej Lidze. Za nami pierwsze spotkania ćwierćfinałowe. Z jednym wyjątkiem wygrali je gospodarze, czyli drużyny wyżej rozstawione.

Najbliżej siebie w tabeli wśród par ćwierćfinałowych po sezonie zasadniczym były czwarta Comarch Cracovia i piąty GKS Tychy. Czwarty mecz w Krakowie wygrali goście. Ekipa Cracovii dwukrotnie prowadziła po trafieniach Dmitrija Ismagiłowa. Po trzydziestu minutach gry inicjatywę przejął GKS i dzięki trafieniom Michaela Cichy'ego i Christiana Mroczkowskiego wygrał 3:2. Dla tyszan rozpoczęcie serii do czterech zwycięstw od wyjazdowej wygranej jest bardzo korzystne.

Od pewnego zwycięstwa fazę play-off rozpoczął GKS Katowice. Najlepsza drużyna rundy zasadniczej pokonała 6:1 Zagłębie Sosnowiec. Jeszcze w 36. minucie goście mieli szansę na dobry wynik, gdyż po trafieniu Tomasza Kozłowskiego przegrywali tylko 1:2. GKS szybko odpowiedział bramką w osłabieniu, a potem jeszcze powiększył różnicę bramkową. Gole dla zespołu z Katowic zdobyło sześciu innych zawodników - Wronka, Pasiut, Fraszko z pierwszej formacji, Krężołek i Michalski z drugiej oraz Kolusz z trzeciej.

Niespodziewane problemy miała Re-Plast Unia Oświęcim. Po trafieniu Aleksandra Strelcowa w szóstej minucie prowadziła z Ciarkiem STS Sanok. Wyrównującego gola w osłabieniu zdobył Radosław Sawicki. Faworyzowany zespół Unii jednak sięgnął po zwycięstwo po bramce Teddy'ego da Costy. Pewny pierwszy krok do półfinału wykonał JKH GKS Jastrzębie. Chociaż po trzech minutach przegrywał 0:1 z KH Energą Toruń, to jednak zwyciężył 5:1. Dwa gole dla mistrzów Polski zdobył Dominik Paś.