WTA Guadalajara: porażka Kani-Choduń

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.02.2022, 10:25

Paula Kania-Choduń i Nao Hibino przegrały w ćwierćfinale debla w Guadalajarze. Lepsze okazały się Kaitlyn Christian i Lidia Morozowa.

Mecz pomiędzy Polką i Japonką a Amerykanką i Białorusinką od początku do końca był wyrównany. W pierwszym secie długo obie pary utrzymywały serwis. Kluczowy okazał się dziewiąty gem. W nim Kania-Choduń i Hibino przełamały rywalki. Chwilę później zapisały na swoim koncie zwycięstwo w secie. W drugiej partii poszło im już gorzej. Strata podania w dwunastym gemie oznaczała rozegranie decydującej odsłony. W niej Polka i Japonka prowadziły już 8:6, lecz przegrały kolejne cztery punkty i odpadły z rywalizacji.

Kaitlyn Christian/Lidia Morozowa (USA/BLR) [3] - Paula Kania-Choduń/Nao Hibino (POL/JPN): 4:6, 7:5, 10:8