Biathlon - MŚJ: Polacy nie zachwycili w biegu indywidualnym
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 24.02.2022, 23:18

Lepszych wyników oczekiwaliśmy od polskich juniorów i juniorek w biegu indywidualnym. Najlepszy z Polaków Jan Guńka zajął 21. miejsce. Złote medale wywalczyli Czech Jonas Marecek i Niemka Lisa Maria Spark.

Nasi juniorzy już w tym sezonie pokazali, że stać ich na wygrywanie w swojej kategorii wiekowej. Jednak start w biegu indywidualnym nie wyszedł naszym reprezentantom najlepiej. Jan Guńka na pierwszych dwóch strzelaniach zaliczył po dwa pudła i stało się jasne, że o dobry wynik nie powalczy. Później dołożył jeszcze jedno i zakończył rywalizację na 21. pozycji. Marcin Zawół był bezbłędny w leżaku, ale w stójce miał w sumie cztery pudła, co w połączeniu z trochę słabszym biegiem sprawiło, że przegrał z Guńką o 7 sekund i uplasował się na 22. lokacie. Wojciech Janik podobnie jak Zawół miał na koncie cztery pudła. Najstarszy z naszych zawodników pobiegł dużo słabiej od kolegów i zajął 43. miejsce.

Po złoty medal sięgnął dość niespodziewanie Czech Jonas Marecek. Każdy zawodnik z czołowej szóstki zaliczył dwa pudła, więc o zwycięstwie decydował bieg i szybkość strzelania. W tym najlepszy był Marecek i zagwarantował sobie złoto. Za jego plecami znaleźli się dwaj Norwegowie. Siedemnaście sekund do zwycięzcy stracił Vetle Paulsen, a na najniższym stopniu podium stanął Martin Uldal, który stracił 31 sekund.

W biegu indywidualnym juniorek mistrzynią świata została Niemka Lisa Maria Spark, która tylko raz spudłowała i o 47 sekund wyprzedziła Francuzkę Oceane Michelon. Ta zawodniczka podobnie jak trzecia w końcowym rozrachunku Czeszka Tereza Vobornikova na strzelnicy uzyskała wyniki 18/20. Czeszka przegrał srebro z Michelon o 6 sekund. Bieg nie potoczył się po myśli Polek. Najwyżej sklasyfikowana była Klaudia Topór. Trzy pudła w połączeniu z wolnym biegiem dały dopiero 35. miejsce. Siedmiokrotnie spudłowały natomiast Daria Gembicka i Patrycja Stanek, zajmując odpowiednio 48. i 51. miejsce.