Liga Konferencji Europy: Marsylia ponownie zwycięża i pieczętuje awans, Milik cały mecz na ławce

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.02.2022, 20:45

Rewanżowe spotkanie 1/16 finału Ligi Konferencji Europy pomiędzy Karabachem Agdam a Olympique Marsylią zakończyło się zwycięstwem gości. Po golach Gueye, Guendouziego oraz de la Fuente padł wynik 3:0 i to „Olimpijczycy” przeszli do kolejnej fazy pucharowej. Arkadiusz Milik spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

W pierwszym meczu marsylczycy triumfowali 3:1 i również w rewanżu wydawali być się faworytem, chociaż azerski teren Karabachu z pewnością nie należy do najłatwiejszych.

Sytuacja kadrowa obu zespołów nie była przed tym meczem najlepsza. W ekipie prowadzonej przez Xaviego Hernandeza zabrakło Daniego Alvesa, Ronalda Araujo, Memphisa Depaya, Ansu Fatiego, Clementa Lengleta, Sergiego Roberto oraz Samuela Umtitiego. Luciano Spalletti nie mógł za to wystawić do rywalizacji Axela Tuanzebe, Matteo Politano, Hirvinga Lozano, a także Stanislava Lobotki.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gości, którzy to już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Dimitri Payet podał futbolówkę do Pape Gueyego, a ten pięknym strzałem pokonał Luke Gugeraszwiliego. Kolejne minuty to lepsza gra Azerów, z której jednak nie wynikała żadne większe zagrożenie dla „Olimpijczyków”.

W drugich 45 minutach „Ogiery” dalej dominowały, ale to OM podwyższyło prowadzenie. W 77. minucie swoje trafienie zaliczył Matteo Guendouzi. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Konrad de la Fuente przypieczętował jeszcze zwycięstwo Olympique’u na 3:0.

Dzięki triumfowi 6:1 w dwumeczu to francuski zespół awansował do fazy 1/8 finału.

Karabach Agdam – Olympique Marsylia 0:3 (0:1)

Bramki: 12’ Gueye, 77’ Guendozui, 90+2’ de la Fuente

Karabach: Gugeszaszwili – Bayramow, Medina, Miedwiediew, Vesović – Andrade, Karajew (81’ Ibrahimli) – Zoubir (81’ Qurbanly), Ozobić (54’ Szewdajew), Kady – Wadji (68’ Ahmadzada)

Olympique: Mandanda – Peres, Caleta-Car, Kamara, Saliba, Rongier – Payet (82’ Harit), Guendouzi, Gueye (82’ Kolasinac), Dieng (82’ de la Fuenta) – Bakambu (59’ Under)

Żółte kartki: 36’ Ozobić, 48’ Medina, 57’ Kady – 36’ Gueye, 43’ Caleta-Car, 53’ Bakambu, 73’ Payet

Sędzia: Bartosz Frankowski