PGNiG Superliga kobiet: druga kolejka za nami

• Data publikacji: 08.09.2018, 20:56

W sobotę rozegrano mecze drugiej kolejki PGNiG Superligi kobiet. Po zwycięstwa sięgnęły m.in. Zagłębie Lubin i Energa AZS Koszalin.

Metraco Zagłębie Lubin grało na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Zawodniczki z Lubina szybko uzyskały przewagę. Do przerwy prowadziły 17:13. Różnica między zespołami utrzymała się do ostatniej syreny. Zagłębie wygrało 30:26 i sięgnęło po drugi triumf w sezonie. Drugi komplet punktów na swoje konto dopisały także szczypiorniści Energi AZS Koszalin. Szczypiornistki z Koszalina rozgromiły UKS PCM Kościerzyna 41:20. Do grona zespołów, które wygrały po raz drugi w sezonie, dołączyła Korona Handball Kielce. Zawodniczki tej ekipy pokonały drużynę KRP Jelenia Góra. Spotkanie było wyrównane, a do przerwy zespół z Jeleniej Góry prowadził 11:10. W drugiej połowie lepsze okazały się kielczanki, które triumfowały 25:23.

KPR Ruch Chorzów pewnie pokonał MKS Piotrcovię. Ruch do przerwy prowadził różnicą 12 bramek i w drugiej części meczu kontrolował sytuację na boisku. Chorzowianki wygrały 32:18. Ruch w pierwszej połowie zdobył tyle samo bramek, co rywalki w całym meczu. Mecz Arki Gdynia z KPR-em Gminy Kobierzyce był wyrównany do przerwy. Po 30 minutach był wynik 8:10. W drugiej połowie lepiej zagrały szczypiornistki z Kobierzyc, które wygrały 27:18. 12 września rozegrany zostanie zaległy mecz pomiędzy Startem Elbląg i MKS-em Perłą Lublin. Mistrzynie Polski grają w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń. W półfinale turnieju kwalifikacyjnego w Lublinie MKS pokonał 28:17 Jomi Salerno i w finale zagra z SG Bietigheim.