LFL: hit dla Karmine Corp, LDLC OL pewne play-offów
Michal Konkol

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 27.02.2022, 15:35

Siódmy tydzień LFL zdecydowanie nie zawiódł, dzięki czemu po raz kolejny byliśmy świadkami świetnych starć. Najważniejszą informacją tygodnia było zwycięstwo LDLC OL nad Misfits Premier pierwszego dnia, które zapewniło drużynie awans do fazy play-off. Z kolei dzień później liderzy tabeli ulegli w hicie kolejki Karmine Corp, którzy utrzymali trzecią pozycję. Bardzo bliscy play-offów są również Vitality.Bee, którzy po zwycięstwa nad Team BDS Academy mają taki sam bilans, jak LDLC. Ostatnie miejsce w lidze wciąż bez wygranej okupuje Team Oplon.

Team BDS Academy vs Vitality.Bee — 0:1 (MVP: Skeanz)

Team BDS Academy Vitality.Bee
Agresivoo Gwen 1/6/1 7/1/4 Jayce Szygenda
Sheo Lee Sin 1/5/3 12/0/6 Viego Skeanz
Xico Syndra 0/6/2 3/0/17 Twisted Fate Diplex
Crownshot Jhin 3/1/1 2/1/16 Jinx Jeskla
Erdote Nautilus 0/7/4 1/3/22 Braum Jactroll

Rozgrywka rozpoczęła się do bardzo intensywnych walk na bocie oraz topie, ale przez pierwsze dziesięć minut żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć jakiegokolwiek zabójstwa. W tym czasie Team BDS Academy uzyskali jednak minimalną przewagę, pokonując Rift Heralda oraz powietrznego smoka. Dwunasta minuta to z kolei skuteczna akcja Vitality.Bee na środkowej alei, gdzie udało im się zaskoczyć Xico, a pierwsza krew trafiła na konto Diplexa. Dwie minuty później Twisted Fate użył „przeznaczenia”, by teleportować się na bota, gdzie zabił Jhina, zgarniając drugiego killa oraz zapewniając zespołowi 1,500 sztuk złota przewagi. W 16. minucie drużyny starły się na dolnej rzece, a walkę dwóch za jednego wygrało VIT.B, które następnie pokonało również piekielnego drake'a. W odpowiedzi BDSA wzięło Rift Heralda, ale i tak traciło już do rywali 2,000 sztuk złota.

W 18. minucie kolejnym podwójnym zabójstwem popisał się Skeanz, a cztery minut później Vitality.Bee zdobyli drugiego smoka oraz powiększyli przewagę do 4,500. Chwilę później ekipa popełniła błąd, przez który "double killa" zrobił Jhin — ta akcja nie wpłynęła jednak znacząco na rozgrywkę, a w 25. minucie Vitality wygrali długi teamfight na midzie, zapisując na swoim koncie kolejne cztery zabójstwa. Ledwie minutę później mieliśmy jeszcze jedną walkę wokół Nashora, w której VIT.B ponownie wykonało cztery kille, ale miało zbyt mało życia, by zacząć Barona. Dopiero w 30. minucie zespół wreszcie dopiął swego i przy prowadzeniu 20:5 zgarnął Nashora oraz trzeciego drake'a. Następnie Pszczółki ruszyły środkową aleją i w 33. minucie zakończyły mecz.

LDLC OL vs Karmine Corp — 0:1 (MVP: Cabochard)

LDLC OL Karmine Corp
Ragner Gragas 2/7/1 8/2/8 Jayce Cabochard
Yike Xin Zhao 0/4/5 1/2/8 Volibear 113
Eika Xerath 3/3/5 5/2/7 Azir SAKEN
Exakick Ezreal 5/3/2 6/0/7 Jhin Rekkles
Doss Karma 0/4/7 1/4/7 Leona Hantera

W najciekawszym starciu tygodnia LDLC OL mierzyli się z Karmine Corp. Mecz rozpoczął się od „invade'u” w wykonaniu KC, który zakończył się zdobyciem pierwszej krwi przez Xeratha. W kolejnych minutach mieliśmy względny spokój na Summoner's Rift, w czasie którego piekielnego drake'a wziął 113. W 10. minucie Eika dorzucił drugiego killa na konto, pokonując Cabocharda „tajemnym rytuałem” z dalekiej odległości. W kolejnych minutach obie drużyny zrobiły po jednym zabójstwie, a także wymieniły się obiektami neutralnymi z mapy — Rift Heralda trafił do Karmine Corp, natomiast hextechowy smok został zabity przez LDLC OL. Czerwony zespół natychmiast użył Shelly na górnej alei, gdzie zniszczył pierwszą wieżę i wyrównał stan złota.

W 15. minucie niesamowitą akcją popisał się Jayce, który w sytuacji 1 vs 2 zdołał zgarnąć killa, a chwilę później z pomocą Jhina zabić również Xeratha. Po tych akcjach KC wypracowało sobie 2,000 sztuk złota przewagi, które następnie wykorzystało do zdobycia drugiego drake'a. Z kolei w 21. minucie Karmine Corp bardzo pewnie wygrało walkę w dolnym lesie przeciwników trzech za jednego, dzięki czemu zwiększyło swoje prowadzenie do 4,000. Dwie minuty później LDLC zdołało pokonać Azira i zrównać z ziemią wieżę na midzie, dzięki czemu zmniejszyło stratę do dwóch tysięcy, ale w tym samym czasie rywale wzięli trzeciego smoka. W 29. minucie KC wygrało kluczowy teamfight na midzie dwóch za jednego, po którym zapewniło sobie powietrzną duszę. Następnie zespół bez większych problemów zgarnął Nashora i w 33. minucie zakończył mecz.