Biegi narciarskie - MŚJ: Rosjanie z kolejnymi medalami...

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 25.02.2022, 15:13

Po złotym i srebrnym medalu dla Rosjanek w biegu na 5 kilometrów, juniorzy na dwukrotnie dłuższym dystansie również zdominowali rywalizację. Polacy poza "trzydziestką".

We wcześniejszych startach wśród juniorów na Mistrzostwach Świata w Lygna reprezentanci Rosji bardzo niechętnie oddawali medale. Na 15 kilometrów zdobyli wszystkie krążki, w sztafecie pokonali Norwegów oraz Amerykanów. Dopiero dziś oddali srebro innej nacji, choć i tak niewiele to zmienia w kontekście ich dominacji na czempionacie młodych biegaczy narciarskich.

Po złoto sięgnął w piątek Sawelij Korostelew, który zwyciężył w biegu na 10 km z czasem 26:15,8. Srebro wyrwał Rosjanom reprezentant Finlandii Niko Anttola, tracąc jednak sporą różnicę 21,4 sekundy. Brąz trafił do innego reprezentanta Rosji - Aleksandra Iwszyna (+22,2). Kolejni biegacze na mecie tracili już znacznie więcej, bo ponad 40 sekund. Nie był to też zbyt udany start dla Polaków. Najlepszy z naszych Piotr Jarecki - ze stratą 1:52,8 zajął 32. miejsce. Robert Bugara był 39. (+2:02,7), Piotr Sobiczewski skończył na 58. miejscu (+2:38,9), a najsłabszy z Polaków - Łukasz Gazurek zajął 69. lokatę (+3:02,6).

Przed najlepszymi juniorami ostatnie starty, którymi będą sprinty. Te zostaną rozegrane w niedzielę 27 lutego.