Premier League: gładkie zwycięstwo Southampton
IMP1 / Flickr

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 25.02.2022, 23:41

W pierwszym spotkaniu 27. kolejki angielskiej Premier League Southampton bez większych problemów pokonał Norwich 2:0. Dobre spotkanie w ekipie „Świętych” rozegrał Jan Bednarek, natomiast w zespole gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Przemysław Płacheta.

Serię gier numer 27 otwierało spotkanie „Świętych” z czerwoną latarnią ligi. Bezapelacyjnym faworytem wydawała się ekipa Jana Bednarka, który wybiegł w podstawowym składzie Southampton.

Pierwsza połowa to całkowita dominacja gospodarzy, którzy nie pozwoli nawet „Kanarkom” oddać celny strzał na bramkę Frasera Forstera. Sami za to udokumentowali swoją przewagę na niespełna dziesięć minut przed końcem, kiedy bramkę zdobył niezawodny Che Adams. Gracze Ralpha Hasenhuttla powinni prowadzić wyżej, jednak dwukrotnie swoich okazji nie wykorzystał Mohamed Elyonoussi.

Po przerwie obraz gry niewiele zmienił się. W dalszym ciągu to gospodarze szukali kolejnych trafień, a swoją szansę miał m. in. Bednarek. Strzał, rozgrywającego dobre spotkanie stopera reprezentacji Polski, minął jednak bramkę Gunna. Golkiper gości wykazał się także przy próbie Stuarta Armstronga. Chwilę później najlepszą sytuację mieli goście, jednak strzał Hanleya minął minimalnie lewy słupek bramki Forstera. Southampton grało do końca i w samej końcówce zwycięstwo przypieczętował Oriol Romeu.

Piątkowe zwycięstwo pozwoliło gospodarzom wskoczyć na dziewiątą lokatę, wyprzedzając Brighton. Goście z kolei w dalszym ciągu tkwią na ostatnim miejscu w tabeli. Choć nie można ich całkowicie skreślać, dziś nie dali żadnego argumentu na to, aby pozostać w lidze.

Southampton – Norwich 2:0 (1:0)

Bramki: 36’ Adams, 88’ Romeu

Southampton: Forster – Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters – Armstrong (90+2’ Djenepo), Ward-Prowse, Romeu, Elyonoussi – Adams (83’ Long), Broja (81’ Stephens)

Norwich: Gunn – Aarons, Hanley, Gibson, Williams – Gilmour (81’ Dowell), Normann (72’ Rupp), McLean – Sargrent, Pukki, Rashica (72’ Lees Melou)

Żółte kartki: Salisu – Pukki, Williams

Sędzia: Simon Hooper