Narciarstwo alpejskie – PŚ: pierwsze w sezonie zwycięstwo Ledeckiej

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 26.02.2022, 13:20

Ester Ledecka po raz pierwszy w tym sezonie stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Czeszka była najszybsza w sobotnim zjeździe w Crans-Montanie. Dość wyraźnie wyprzedziła Norweżkę Ragnhild Mowinckel i Austriaczkę Cornelię Huetter.

Pierwsze zawody alpejek po igrzyskach w Pekinie odbywają się w Szwajcarskiej Crans-Montanie. W ten weekend tamtejszy stok gości dwa zjazdy. Pierwszy padł łupem Ester Ledeckiej, która z Chin wróciła bez medalu zdobytego na nartach. Czeszka trasę sobotnich zmagań pokonała w czasie 1:30,17, co było wynikiem o 0,21 sekundy lepszym od Norweżki Ragnhild Mowinckel. Podium uzupełniła Austriaczka Cornelia Huetter, która do triumfatorki straciła dokładnie drugie tyle. Różnice czasowe w tym wyścigu były całkiem spore. Priska Nufer, najlepsza z reprezentantek gospodarzy, która zajęła czwarte miejsce, była wolniejsza od Ledeckiej o 0,81 s. Mniej niż sekundę straciła jeszcze tylko Austriaczka Mirjam Puchner.