Fortuna 1 Liga: Korona nie wykorzystała potknięcia Widzewa i jedynie zremisowała w domowym starciu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 26.02.2022, 14:37

Spotkanie 21. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Koroną Kielce a Stomilem Olsztyn zakończyło remisem. Po golu Frączczaka dla gospodarzy oraz trafieniu Mikity dla olsztynian padł wynik 1:1.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na trzeciej lokacie z 35. punktami na koncie. Zawodnicy „Dumy Warmii” byli zaś na szesnastej pozycji z dorobkiem szesnastu „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami kielczanie zwyciężyli 1:0 i również w rewanżu wydawali być się faworytem.

W 27. minucie Korona wyszła na prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił napastnik kielczan Adam Frączczak. W kolejnych minutach gospodarze przeważali i starali się podwyższyć prowadzenie, ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry Stomil doprowadził do wyrównania. Trafienie autorstwa Patryka Mikity.

W drugich 45 minutach gra już była zdecydowanie bardziej wyrównana, chociaż to kielczanie byli bliżej ponownego wyjścia na prowadzenie. W końcówce rywalizacja Korona zaczęła napierać na bramkę Kacpra Tobiasza jeszcze intensywniej. Sytuację podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego skomplikowała dodatkowo czerwona kartka, jaką otrzymał w 80. minucie. Jakub Łukowski. Ostatecznie rezultat meczu nie uległ już zmianie i pozostał na stanie 1:1.

Wynik ten spowodował, że Korona nie wykorzystała potknięcia Widzewa Łódź i szansy zbliżenia się do łodzian na jeden punkt. Stomil z kolei pozostał na dotychczasowej lokacie.

Korona Kielce – Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)

Bramki: 27’ Frączczak(k.) – 45+2’ Mikita

Korona: Forenc – Corral, Malarczyk, Sewerzyński (46' Szpakowski), Danek (74’ Szymusik) – Takać, Podgórski (61’ Górski) – Łukowski, Zebić, Szikawka (74’ Amroziński) – Frączczak

Stomil: Tobiasz – Bwanga (55’ Tecław), Straus, Reiman, Kisiel (82’ Sobol) – Wójcik (34’ Szramka), Dampc (82’ Czajka), Żwir – Moneta, Tymosiak, Mikita

Żółte kartki: 18’ Sewerzyński – 44’ Szramka, 45+1’ Bwanga, 56’ Dampc, 63’ Tymosiak, 90+1' Moneta

Czerwone kartki: 80’ Łukowski

Sędzia: Wojciech Krztoń