Skoki narciarskie - PŚ: zwycięstwo Ursy Bogataj w Hinzenbach
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 26.02.2022, 15:20

Ursa Bogataj zwyciężyła pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata rozgrywany w Hinzenbach. Mistrzyni olimpijska nie miała sobie równych, dwukrotnie pokonując rozmiar skoczni. Podium uzupełniły Nika Kriznar ze Słowenii oraz Lisa Eder z  Austrii. Polki nie startowały.

W kwalifikacjach do sobotniego konkursu mogliśmy oglądać 49 zawodniczek. Rywalizację zupełnie zdominowały świetnie skaczące Słowenki. Najdalej, bo na 88 metrze wylądowała Spela Rogelj, która wygrała serię kwalifikacyjną. Czołową trójkę uzupełniły jej koleżanki z reprezentacji - Ursa Bogataj (85 m) i Nika Kriznar (84 m).

W pierwszej serii konkursowej Słowenki potwierdziły swoją świetną dyspozycję. Na półmetku rywalizacji najlepsza była Ursa Bogataj, która po fenomenalnym skoku na 93 metry prowadziła z przewagą 13,5 punktu nad Niką Kriznar (85 m). Na trzeciej pozycji uplasowała się Abigal Strate z Kanady (83 m), ale jej strata do liderki wynosiła już 18,5 punktu. Dużo mniejsze różnice były na dalszych pozycjach, a to oznaczało, że w walce o podium pozostało kilka zawodniczek. Na czwartej pozycji uplasowały się ex aequo Marita Kramer (81,5 m) oraz Frida Westman (82 m). Tuż za nimi również z niewielkimi różnicami punktowymi umiejscowiły się Lisa Eder oraz Yuki Ito.

Ursa Bogataj potwierdziła swoją świetną dyspozycję również w serii finałowej. Mistrzyni olimpijska z Pekinu swoje zwycięstwo przypieczętowała skokiem na 92 metr, a swoją rodaczkę wyprzedziła aż o 22 punkty. Kolejną bardzo dobrą próbę odnotowała też Nika Kriznar, która skacząc 88 metrów, cieszyła się z drugiego miejsca. Pozycji po pierwszej rundzie nie utrzymała natomiast Abigail Strate, a tylko 78 metrów Kanadyjki uplasowało ją na 9. pozycji. Udanym atakiem na podium może pochwalić się za to Lisa Eder. Austriaczka skoczyła 86,5 metra, co pozwoliło jej zameldować się na trzecim miejscu.