Judo - European Open: zwycięstwo Mrówczyńskiego w Warszawie

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 26.02.2022, 21:30

W ten weekend w Warszawie odbywają się zawody European Open w judo. Pierwszego dnia Polacy wywalczyli cztery medale. Najlepiej poradził sobie Wiktor Mrówczyński, który triumfował w kategorii do 73 kg.

Do zawodów European Open w Warszawie zgłoszonych zostało 76 polskich zawodników. Pierwszego dnia Polacy zdominowali rywalizację w kategorii do 73 kg mężczyzn. Biało-czerwoni wywalczyli w niej trzy z czterech medali. Po złoto sięgnął Wiktor Mrówczyński, na którego nie było dziś mocnych. W finale Mrówczyński pokonał przez ippon Giorgi'ego Teraszwili'ego z Gruzji. W półfinale w bratobójczym pojedynku przez kary z Mrówczyńskim przegrał Damian Szwarnowiecki, ale z koeli w walce o brąz Szwarnowiecki również przez kary pokonał kolejnego z naszych judoków Adama Stodolskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Garbacz, wygrywając z Brytyjczykiem Danielem Powellem.

Po brązowy medal w najniższej kategorii żeńskiej (-48 kg) sięgnęła Paulina Szlachta. Nasza zawodniczka przebrnęła repasaże, w których okazał się lepsza od rodaczki Zuzanny Woźniak, a w walce o trzecie miejsce po dogrywce pokonała Belgijkę Jente Verstraeten. U mężczyzn w dwóch najlżejszych kategoriach królowali Azerowie, którzy zgarnęli dwa złota: Ahmad Jusifow (-60 kg) i Ibrahim Alijew (-66 kg). Wśród kobiet dwa razy na najwyższym stopniu podium oglądaliśmy Japonki: Hikari Yoshiokę w kat. -48 kg i Kirari Yamaguchi w kat. -63 kg. W kategorii do 52 kg zwyciężyła Francuzka Leonie Gonzalez, a w kategorii do 57 kg najlepsza była Niemka Pauline Starke.