Biathlon - MŚJ: Guńka najwyżej z Polaków w sprincie
Marcus Cyron, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 26.02.2022, 23:45

Kolejnym akcentem mistrzostw świata juniorów w Soldier Hollow były sprinty juniorów. W rywalizacji męskiej najlepiej z Polaków zaprezentował się Jan Guńka (15. miejsce), a w żeńskiej Daria Gębicka (33. miejsce). Złote medale przypadły reprezentantom Norwegii i Czech.

W szczególności oczy polskich kibiców zwrócone dziś były na rywalizację mężczyzn. Najlepszym z naszych reprezentantów został Jan Guńka, który ukończył sprint na 15. pozycji. Polak raz spudłował podczas "stójki" i finalnie do zwycięzcy stracił ponad minutę. Zwyciężył Norweg Martin Nevland. Podium uzupełnili Fin Otto Invenius oraz drugi z Norwegów Martin Uldal. Cała trójka była bezbłędna na strzelnicy. Na starcie dzisiejszego biegu było jeszcze dwóch Polaków. Marcin Zawół zawiódł podczas strzelania, gdyż czterokrotnie musiał pokonać karną rundę. Na mecie został sklasyfikowany na 41. miejscu. Wojciech Janik popełnił dwa błędy i zajął o sześć oczek niższą pozycję od kolegi z reprezentacji. Wszyscy nasi reprezentanci zakwalifikowali się do biegu pościgowego.

Trochę słabiej wypadły Polki w porównaniu do panów. Najlepszą z naszych reprezentantek była Daria Gębicka, która z trzema karnymi rundami zajęła 33. lokatę. Polskę reprezentowały również Patrycja Stanek (40. miejsce) oraz Klaudia Topór (41. miejsce). Wszystkie panie zakwalifikowały się do biegu pościgowego, lecz wystarczyło tylko ukończyć rywalizację. Na starcie pojawiło się zaledwie 57 biathlonistek. Złoto wywalczyła Czeszka Tereza Vobornikova. Wyprzedziła Włoszkę Rebecce Passler o 0.4 sekundy. Brązowy medal zdobyła Niemka Lisa Maria Spark.