ATP Acapulco: Nadal kontynuuje zwycięską serię

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 27.02.2022, 09:52

Rafael Nadal kontynuuje swoją serię meczów bez porażki w 2022 roku. Hiszpan w finałowym pojedynku ATP 500 w Acapulco pokonał Camerona Norrie 6:4, 6:4, a w całych zawodach nie stracił choćby jednego seta. Jednocześnie jest to dla niego trzeci tytuł w obecnym sezonie i 91. w karierze.

Rafael Nadal w niesamowitym stylu odprawiał kolejnych rywali w meksykańskich zawodach. Kluczowe dla Hiszpana okazało się półfinałowe zwycięstwo nad Daniłem Miedwiediewem. Z kolei Cameron Norrie prezentował się równie dobrze od pierwszego meczu w Acapluco, a dla niego najistotniejszy w awansie do finału okazał się triumf nad Stefanosem Tsitsipasem.

Pierwsza partia toczyła się bardzo wyrównanie, a kluczowy dla losów seta okazał się piąty gem. Wówczas Nadal wykorzystał jedynego breakpointa w tym secie, a to okazało się wystarczającą zaliczką do otworzenia wyniku. Z kolei przebieg drugiego seta wyglądał zupełnie inaczej. 35-latek rozpoczął od przełamania swojego rywala, ale Norrie równie szybko odpowiedział. Od wyniku 2:1 dla Brytyjczyka, Nadal zwyciężył w czterech kolejnych gemów z rzędu i miał szansę zamknięcia meczu przy własnym podaniu. Dwunasty zawodnik światowego rankingu nie miał zamiaru odpuszczać, ale ostatecznie udało mu się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Rafael Nadal (ESP)[4] - Cameron Norrie (GBR)[6] 6:4, 6:4