Kombinacja norweska - PŚ: Riiber powraca na zwycięskie tory
Flawia Krawczyk

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 27.02.2022, 16:59

Jarl Magnus Riiber zwycięzcą zawodów Pucharu Świata w Lahti. Tym samym Norweg zmniejszył różnicę w klasyfikacji generalnej i nadal pozostaje z szansami na zdobycie Kryształowej Kuli. Pozostałe miejsca na podium przypadły dla Vinzenza Geigera oraz Johannesa Lampartera. Polacy nie startowali.

Po serii skoków na czele znajdował się Jarl Magnus Riiber, który oddał najdłuższy skok w konkursie (131 m). Tuż za Norwegiem, ze stratą ośmiu sekund, uplasował się Ryota Yamamoto (129 m), natomiast trzecie miejsce na półmetku zajmował Franz-Josef Rehrl (125 m). Strata Austriaka była jednak spora, bo do Riibera tracił 39 sekund. Z kolei lider Pucharu Świata, Johannes Lamparter mimo, że oddał skok na dokładnie taką samą odległość jak Rehrl, to do biegu przystąpił ze stratą 54 sekund.

Wyniki serii skoków

Zgodnie z przypuszczeniami Jarl Magnus Riiber nie forsował tempa, ale utrzymywał bezpieczną przewagę. Z kolei startujący z drugiej pozycji Ryota Yamamoto nie tylko tracił mnóstwo czasu do liderującego Norwega, ale również bardzo szybko został doścignięty przez grupę go goniących. Japończyk także nie wytrzymał tempa Lampartera, Geigera oraz Rehrla, i to właśnie wspomniana trójka wspólnymi siłami próbowała dogonić Riibera. Ostatecznie wicelider Pucharu Świata samotnie przekroczył linię mety, a drugiego na mecie Vinzenza Geigera wyprzedził o 27 sekund. Niemiec na sprinterskim finiszu wygrał walkę z Johannesem Lamparterem.