Skoki narciarskie - PK: Bjoereng najlepszy w jednoseryjnym konkursie

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 27.02.2022, 11:40

Konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy, ze względu na warunki wietrzne, zakończył się po pierwszej serii. Zwyciężył w nim Joacim Ødegård Bjøreng, a najlepszy z Polaków - Jakub Wolny - zajął 11. lokatę.

Niedzielny konkurs na skoczni w Planicy (HS138) rozegrano godzinę wcześniej niż na początku planowano, pomijając, ze względu na warunki wietrzne, serię próbną. W samym konkursie wiatr również rozdawał karty, przez co sama pierwsza seria trwała ponad 2 godziny, a finał rywalizacji zdecydowano się odwołać.

Jako pierwszy z Polaków na belce startowej usiadł Tomasz Pilch, który przy delikatnym wietrze pod narty uzyskał 120,5 metra i zajął 38. pozycję. O 14,5 metra bliżej skoczył Klemens Murańka, który został sklasyfikowany najniżej z polskich zawodników (49. lokata). Dobry skok natomiast oddał Aleksander Zniszczoł, który ze 128-metrową odległością zakończył rywalizację na 18. miejscu. Kolejno na 14. i 15 pozycji uplasowali się Andrzej Stękała i Maciej Kot, którzy uzyskali 128,5 i 131,5 metra. Chociaż odległość Maćka była najlepsza to najwyższą lokatę zajął Jakub Wolny. 123,5 metra zawodnika z Bielsko-Białej, przy obniżonej o dwa stopnie belce, przełożyło się na bardzo dobre 11. miejsce.

Najlepszy tego dnia był jednak Joacim Ødegård Bjøreng, który przy delikatnym wietrze w plecy uzyskał 136 metrów. Na drugim miejscu, ze stratą 1.9 punktu do lidera, uplasował się Domen Prevc, który wylądował na 132. metrze. Trzecie miejsce zajął kolega z reprezentacji zwycięzcy – Benjamin Østvold, który zanotował 130,5 metra. Na czwartym miejscu znalazł się Philipp Aschenwald, który wylądował pół metra za punktem K (125,5 m).