Narciarstwo alpejskie - PŚ: drugie zwycięstwo Kristoffersena w Ga-Pa

• Data publikacji: 27.02.2022, 13:35

Henrik Kristoffersen dzień po dniu okazał się najlepszy w Pucharze Świata w slalomie w Garmisch-Partenkirchen. Norweg w drugim przejeździe awansował z ósmego miejsca. Trzech zawodników najwyżej sklasyfikowanych na półmetku nie ukończyło przejazdów.

Po pierwszym przejeździe sporą przewagę miał Loic Meillard. Szwajcar, który wczoraj był drugi, wypracował sobie ponad pół sekundy zapasu. Drugie miejsce ex aequo ze stratą 51 setnych zajmowali Ramon Zenhaeusern i Johannes Strolz. Niespodziewanie wysoko plasował się Joaquim Salarich. Hiszpan jechał dopiero z 49. numerem i uzyskał czwarty czas ze stratą 55 setnych do lidera. Podobnie jak wczoraj, pierwszego przejazdu nie ukończył Michał Jasiczek. Z rywalizacji odpadł także mistrz olimpijski Clement Noel.

W drugim przejeździe doszło do przewrócenia klasyfikacji. Podobnie jak wczoraj, triumfował Henrik Kristoffersen. Reprezentant Norwegii zanotował awans z ósmego miejsca na pierwsze. Po swoim występie Norweg wyprzedził o 35 setnych sekundy Dave'a Rydinga. Brytyjczyk na półmetku zajmował dopiero 19. pozycję. Również duży awans, z 16. z trzecie miejsce zanotował Linus Strasser. Tuż za podium uplasował się Lucas Braathen, który po pierwszym przejeździe był 24. Norweg stracił prowadzenie w klasyfikacji slalomowej na rzecz Henrika Kristoffersena. Trzech najlepszych narciarzy na półmetku - Meillard, Zenhausern i Strolz nie ukończyli drugiego przejazdu.