Fortuna 1 Liga: kolejna strata punktów Sandecji

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 27.02.2022, 16:58

Spotkanie 21. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a GKS-em Katowice zakończyło się remisem. Po golu Zjawińskiego dla gospodarzy oraz trafieniu Szwedzika dla katowiczan padł wynik 1:1.

Przed tym meczem „Sączersi” znajdowali się na szóstej lokacie z 31. punktami na koncie. Zawodnicy „GieKSy” byli zaś na trzynastej pozycji z dorobkiem 23. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 0:0, a wskazanie faworyta w rewanżu też nie było zadaniem łatwym, chociaż to gospodarze wydawali być się drużyną trochę lepszą. .

W 24. minucie katowiczanie wyszli na prowadzenie po tym jak kontrę gości udanie wykończył Patryk Szwedzik.

W drugiej części gry nowosądeczanie grali już sporo lepiej i widać było, że bardzo mocno chcą jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała im się w końcu w 78. minucie. Gola zdobył wypożyczony z gdańskiej Lechii Łukasz Zjawiński, łatwo ogrywając bramkarza GKSu i pakując futbolówkę do pustej już bramki. Taki rezultat pozostał już do końca meczu

Wynik ten spowodował, że obie ekipy zachowały swoje dotychczasowe lokaty w tabeli.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: 78’ Zjawiński - 24’ Szwedzik

Sandecja: Pietrzkiewicz – Rudol, Szufryn (84’ Osyra), Słaby, Kosakiewicz (84’ Kobryń) – Chmiel (60’ Nawotka), Walski, Sovsić – Janicki (59’ Szczepanek), Zjawiński, Dikov

GKS: Kudła – Repka (84’ Stromecki), Jędrych, Sadowski – Janiszewski (84’ Jaroszek), Figiel, Rogala, Wojciechowski – Błąd (84’ Woźniak), Szwedzik (90+1’ Karbownik) – Szymczak (74’ Roginić)

Żółte kartki: 1’ Rudol, 28’ Szufryn, 51’ Walski – 56’ Jędrych, 61’ Rogala

Sędzia: Tomasz Musiał