Premier League: 80. czyste konto Łukasza Fabiańskiego
YT/West Ham United

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 27.02.2022, 17:18

W 27. kolejce Premier League West Ham United pokonał, na London Stadium, Wolverhampton 1:0. Dzięki zwycięstwu piłkarze ze wschodniej części Londynu zbliżyli się w tabeli na 2 punkty do, zajmującego czwarte miejsce, Manchesteru United. Łukasz Fabiański w swoim 305. występie w lidze angielskiej po raz osiemdziesiąty zachował czyste konto.

Z pierwszą ofensywną akcją meczu ruszyli piłkarze Wolverhampton, jednak ich napastnik został zatrzymany wślizgiem przez Pablo Fornalsa. Pomocnik Młotów mógł zostać ukarany żółtą kartką za tę interwencję, jednak sędzia zdecydował się tylko na upomnienie. Drużyna Wilków nie wykorzystała przyznanego im rzutu wolnego i piłkę przejęli rywale. Gospodarze pierwszą, obiecującą okazję stworzyli w 15. minucie, gdy Jarrod Bowen znalazł lukę między obrońcami i podał piłkę do Antonio, ale ten przegrał pojedynek z broniącym w tym meczu Jose Sa. Kolejną, dobrą akcję piłkarze West Ham mieli 8 minut później. Aaron Cresswell ładnie uderzył piłkę z rzutu wolnego, jednak minimalnie się pomylił i futbolówka nieznacznie ominęła prawy słupek bramki. Kolejną szansę, aby zaprezentować swoje umiejętności bramkarz Wolverhapton otrzymał w 29. minucie, gdy Michail Antonio próbował pokonać go strzałem z prawej strony. Portugalczyk zachował się w tej sytuacji bardzo dobrze i uchronił kolejny raz swój zespół od straty bramki. Najbliżej strzelenia gola w pierwszej połowie był Declan Rice, jednak, po jego uderzeniu, piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wróciła na plac gry. Do przerwy kibice nie obejrzeli już więcej groźnych sytuacji i piłkarze zeszli do szatni, remisując po 45 minutach, 0:0.

Drugą połowę trochę aktywniej rozpoczęli zawodnicy Wolverhampton. Najpierw w 50. minucie swojego szczęścia próbował Hoever, a 7 minut później Neves, ale obaj zostali powstrzymani przez defensywę rywali. Po blisko godzinie gry, w 59. minucie, kibice zebrani na Stadionie Olimpijskim w Londynie, nareszcie mogli obejrzeć piłkę w siatce. Michail Antonio zagrał futbolówkę w szerz pola karnego, między czterech obrońców, a tam w odpowiednim momencie nogę dostawił Tomas Soucek i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Czech sprawił sobie doskonały prezent w dniu swoich dwudziestych siódmych urodziny. W 67. minucie gospodarze mogli powiększyć prowadzenie, ale Jose Sa po raz kolejny pokazał, że nie przypadkiem jest pierwszym bramkarzem swojego klubu. Trener Bruno Lage próbował pobudzić swój zespół do gry i odrobienia strat, dokonując ofensywnych zmian, ale podopieczni Davida Moyesa kontrolowali tę połowę, zwłaszcza dzięki doskonałemu meczowi Zoumy. West Ham wygrał mecz 1:0, a Łukasz Fabiański zanotował 80. czyste konto podczas swojej przygody w Premier League.

West Ham - Wolverhampton 1:0 (0:0)

Bramki: Soucek 59'

Żółte kartki: Antonio

West Ham: Fabiański Johnson, Dawson, Zouma, Cresswell, Soucek, Rice, Bowen, Lanzini, Fornals (90+3' Diop), Antonio (90' Vlasić)

Wolves: Jose Sa, Kilman, Coady, Saiss, Hoever, Neves, Dendoncker, Marcal (76' Neto), Trincao (60'Podence), Hwang (81' Jimenez), Silva

Sędzia: A.Taylor