Liga Narodów: Francja lepsza od Holandii

• Data publikacji: 09.09.2018, 22:37

Francja okazała się za mocna dla Holendrów i pokonała ekipę Oranje 2:1. Bramki dla trójkolorowych strzelali Kylian Mbappe i Olivier Giroud.

W 2. minucie pierwszą dobrą okazję mieli gospodarze, ale strzał Kyliana Mbappe obronił Cillessen. Francuzi weszli w mecz zdecydowanie lepiej od rywali i wykazywali większą kulturę gry. Holendrzy nie mieli zbyt dużo do powiedzenia w pierwszych minutach i mieli problem z wymienieniem choćby kilku podań. W 12. minucie Lucas przeprowadził ładną, indywidualną akcję po której interweniować musiał holenderski golkiper.

W 14. minucie Francuzi objęli prowadzenie. Matuidi dograł do Mbappe, a ten strzałem z bliskiej odległości pokonał Cillessena. 5 minut później uderzał Griezmann, ale napastnik Atletico przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Francja mogła podwyższyć swoje prowadzenie za sprawą Oliviera Giroud, który oddawał strzał głową, jednak Cillessen po raz kolejny popisał się dobrą interwencją. Przewaga Francuzów była miażdżąca, co najlepiej pokazuje statystyka strzałów celnych - 7:0 na korzyść mistrzów świata.

Pierwsze minuty drugiej części powieliły spektakl zaprezentowany nam przez Francuzów na początku meczu. Oglądaliśmy dużo gry do przodu z częstymi próbami strzałów, które nie przynosiły jednak zamierzonego efektu.

W 67. minucie Holendrzy niespodziewanie doprowadzili do wyrównania po ładnym trafieniu Babela. Były gracz Liverpoolu wykorzystał podanie Tete i mocnym strzałem pokonał bramkarza Francji.

Radość Holendrów z korzystnego rezultatu nie trwała jednak długo, bowiem już w 75. minucie gospodarze ponownie prowadzili. Do siatki Holendrów trafił Giroud, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Mendy'ego. Po drugim trafieniu gospodarze przejęli pełną kontrolę nad spotkaniem i nie pozwolili Holendrom na zbyt wiele. Podopieczni Didera Deschampsa byli zespołem zdecydowanie lepszym na przestrzeni całego spotkania i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Francja 2:1 Holandia (1:0)