EBLK: jednostronny hit kolejki
Dawid Lis

• Data publikacji: 27.02.2022, 20:00

W tym tygodniu Energa Basket Ligi Kobiet rozegrano 21., czyli przedostatnią kolejkę oraz dwa zaległe spotkania. W najciekawiej zapowiadającym się meczu BC Polkowice pewnie wygrało z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski.

W ramach 21. kolejki w Polkowicach spotkały się drużyny ze ścisłej czołówki tabeli. BC miało na swoim podium tylko dwie porażki i celowało w dziesiąte zwycięstwo przed własną publicznością. W meczu z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski szybko objęło prowadzenie 9:0. Zespół z Polkowic powiększał swoją przewagę, która do przerwy wynosiła 20 punktów - 40:20. W drugiej połowie jeszcze się podwoiła i gospodynie wygrały 87:47. Double-double zanotowały Erica Wheeler (13 punktów i 12 asyst) oraz Stephanie Mavunga (11 punktów i 10 zbiórek).

BC Polkowice o pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego rywalizuje z Pszczółką Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin. Drużyna ta pewnie wygrała z CTL Zagłębiem Sosnowiec. Tym samym zrównała się w liczbie zwycięstw z liderkami, ale ma jedno spotkanie rozegrane więcej. Zagłębie jest już pewne miejsca w czołowej ósemce, ale ma wygraną straty do siódmej Polonii Warszawa. Stołeczny zespół wygrał na wyjeździe 75:57 z Energą Toruń, która zamyka ligową tabelę. W tym tygodniu dwa zwycięstwa zanotowała trzecia w lidze VBW Arka Gdynia. W środę w zaległym meczu 15. kolejki wygrała 88:79 z Polskimi Przetworami Basket-25 Bydgoszcz, a w sobotę pokonała 86:58 Eneę AZS Politechnikę Poznań.