Volley Masters: Włoszki triumfują w Montreux

• Data publikacji: 09.09.2018, 18:03

Reprezentacja Włoch wygrała turniej Volley Masters w Montreux. W finale Azzurre pokonały Rosjanki 3:0.

W pierwszej części imprezy grupę A wygrał Turczynki, które straciły tylko jednego seta z Chinkami. Z drugiego miejsca do półfinałów wyszły Włoszki, natomiast trzecie miejsce zajęły Chinki, a czwarte gospodynie. Rywalizacja w grupie B była bardziej zacięta. W efekcie Polki, które wygrały dwa mecze, nie znalazły się w czołowej czwórce - z pięcioma punktami zajęły trzecie miejsce, za Brazylijkami i Rosjankami.

W półfinałach mieliśmy przedsmak emocji związanych z nadchodzącymi mistrzostwami świata. Włoszki wygrały z Canarinhas po emocjonującej pięciosetowej walce, natomiast Rosjanki pokonały Turczynki 3:1. Finałowy pojedynek, choć zakończony w trzech setach na korzyść Azzurre, również dostarczył kibicom wielu emocji, zwłaszcza w końcówkach setów. Niemniej ciekawa była walka o trzecie miejsce, w której Brazylijki uległy po tie-breaku Turczynkom. Na piątym miejscu turniej zakończyły Chinki, wygrywając z Polkami 3:1, natomiast w spotkaniu o siódme miejsce Kamerunki pokonały Szwajcarki 3:2.