Biathlon - MŚJ: Badacz blisko podium
Wikkimedia Commons

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 28.02.2022, 09:00

W niedzielę w Soldier Hollow odbyły się biegi pościgowe w kategoriach juniorów i juniorów młodszych. Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Konrad Badacz, który zajął piątą pozycję w biegu na 10 km. W pierwszej "dziesiątce" uplasowała się również Anna Nędza-Kubiniec (9. pozycja).

Juniorzy młodsi zagwarantowali większe emocje polskim kibicom. Po udanym występie w sprincie liczyliśmy na kolejne wysokie miejsce Konrada Badacza. Polak rozpoczął bieg od dwóch bezbłędnych strzelań, lecz w "stójce", aż trzykrotnie spudłował. Finalnie na mecie był piąty, lecz do podium zabrakło mu blisko 20 sekund. Hubert Matusik ukończył zmagania na 22. miejscu, a Fabian Suchodolski na 27. pozycji. Wśród juniorek młodszych najlepiej zaprezentowała się Anna Nędza-Kubiniec. Polka, aż sześciokrotnie musiała pokonać karną rundę. Skutkiem była duża strata do czołówki. Finalnie na mecie zameldowała się na dobrej dziewiątej pozycji. Reszta Polek została sklasyfikowana na odległych pozycjach. Barbara Skrobiszewska zajęła 36. lokatę, a Emilia Zasadna 52. pozycję.

Wśród juniorów w szczególności liczyliśmy na naszych juniorów. Jan Guńka, który po sprincie przystępował jako czternasty spadł o wiele pozycji. Biało-czerwony spudłował w sumie, aż sześciokrotnie. Bieg ukończył na 25. pozycji. Inni Polacy również nie zaprezentowali się na strzelnicy zbyt dobrze. Marcin Zawół (37. pozycja) oraz Wojciech Janik (55. pozycja) musieli pokonać pięciokrotnie karną rundę. U pań najwyżej z Polek sklasyfikowana była Daria Gębicka na 38. lokacie. Dwa oczka niżej swój bieg zakończyła Patrycja Stanek, a Klaudia Topór uplasowała się na 45. miejscu.