MŚ w kolarstwie górskim: Łukasik 32. w zjeździe

• Data publikacji: 09.09.2018, 18:30

Ostatniego dnia mistrzostw świata w kolarstwie górskim w Lenzerheide rozegrano zawody w downhillu. Najlepszy z Polaków, Sławomir Łukasik zajął 32. miejsce.

Kolarze w zjeździe pokonują bardzo trudną technicznie trasę na bardzo dużej szybkości. Każdy ułamek sekundy jest bardzo ważny. W finale elity mężczyzn wystartowało dwóch reprezentantów Polski. Lepiej zaprezentował się znany z Pucharów Świata Sławomir Łukasik. Polak uplasował się na 32. miejscu z czasem 3:02.619 i stratą 7,5 sekundy do zwycięzcy. Wojciech Czermak zajął 57. miejsce z wynikiem 3:09.688. Triumfował Loic Bruni z czasem 2:55.114. Francuz obronił tytuł sprzed roku. Drugi był Belg Martin Maes ze stratą 2 dziesiątych sekundy, a trzeci Brytyjczyk Danny Hart ze stratą 3 dziesiątych sekundy.

57. Wojciech Czermak

W zawodach juniorów startował Piotr Kaczmarczyk. Polak zajął jedno z ostatnich miejsc, był 56. ze stratą 41 sekund. Na podium stanęli Brytyjczyk Kade Edwards, Australijczyk Kye a'Hern i Kanadyjczyk Elliot Jamieson. Wśród juniorek zmagania zdominowała Australijka Valentina Holl, która o 10 sekund pokonała Amerykankę Annę Newkirk.

W elicie kobiet po piąte złoto w karierze sięgnęła Rachel Atherton. Brytyjska legenda tej konkurencji wygrała w finale z wyśmienitym wynikiem 3:15.738. Druga była jej rodaczka Tahnee Seagrave ze stratą prawie 10 sekund. Druga z Brytyjek o niecałą sekundę wyprzedziła Francuzkę Myriam Nicole, która wywalczyła brązowy medal. Polki nie startowały.