Fortuna 1 Liga: Miedź ogrywa rewelację sezonu i kontynuuje marsz ku PKO Ekstraklasie

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 28.02.2022, 19:51

Spotkanie 21. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a Miedzią Legnica zakończyło się zwycięstwem drużyny z zachodu Polski. Po golach Caroliny oraz Mijuskovicia padł wynik 2:0.

Przed tym meczem „Skrzaki” znajdowały się na dwunastej lokacie z 27. punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na bardzo pewnej pierwszej pozycji z dorobkiem aż 44. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 1:1, ale w rewanżu to ekipa z Dolnego Śląska była zdecydowanym faworytem.

Już od początku meczu to oficjalni gości, chociaż mecz toczony był w Legnicy, mieli inicjatywę, co potwierdzili golem w 15. minucie. Debiutanckie trafienie w barwach legniczan zaliczył ich lewy obrońca Jurich Carolina.

W drugich 45 minutach gra nie uległa zmianie i to Miedź ciągle kontrolował sytuację na boisku. W 64. minucie podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego podwyższyli rezultat rywalizacji na 2:0 za sprawą gola Nemanji Mijuskovicia. Legniczanie już do końca meczu nie pozwolili rozwinąć skrzydeł Skrze i pewnie dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka arbitra.

Wynik ten spowodował, że Miedź jeszcze bardziej umocniła się na prowadzeniu w lidze i ma już aż jedenaście „oczek” przewagi nad trzecią Koroną i osiem nad drugim Widzewem. Skra z kolei pozostała na dotychczasowej lokacie.

Skra Częstochowa – Miedź Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: 15’ Carolina, 64’ Mijusković

Skra: Kos – Holik, Paluszek, Mesjasz – Baranowicz, Szymański (88’ Pyrdoł), Niedbała (60’ Kwietniewski), Napora (60’ Burman) – Nocoń, Łukoszek – Mas (60’ Ropski)

Miedź: Lenarcik – Carolina, Mijusković, Aurtenetxe, Gammelby – Chuca (90’ Stróżyński), Tront (77’ Matuszek), Dominguez (77’ Lehaire) – Zapolnik, Makuch, Śliwa (88’ Lewandowski)

Żółte kartki: 25’ Szymański, 61’ Ropski – 37’ Baranowicz

Sędzia: Paweł Pskit