PKO Ekstraklasa: trzy punkty i nowa nadzieja Termaliki na utrzymanie
biuro prasowe Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.02.2022, 20:07

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał na wyjeździe z Cracovią 2:1. Wszystkie bramki zdobyli Bośniacy: dwie Muris Mesanović i jedną Florian Loshaj.

Od pierwszych minut stroną dominującą byli gospodarze. Jedną z kluczowych postaci w inauguracyjnej połowie był Cornel Rapa. Rumun najpierw zmarnował stuprocentową okazję, a chwilę później po wrzutce Adama Radwańskiego przegrał pojedynek główkowy z Murisem Mesanoviciem i zrobiło się 0:1. Nieoczekiwany obrót wydarzeń trwał w najlepsze. W 42. minucie nastąpił błąd w wyprowadzeniu piłki przez "Pasy", gracze Termaliki przejęli futbolówkę, a koncertowo rozegraną akcję ponownie zakończył Bośniak. Początkowo sędzia liniowy pokazał spalonego, ale wideoweryfikacja pokazała, że gol został zdobyty prawidłowo.

Na drugą połowę Jacek Zieliński desygnował dwóch nowych graczy - Floriana Loshaja i debiutującego w krakowskich barwach, Jewhena Konoplyankę. Szybko okazało się, że zmiany przyniosą efekt. W 48. minucie bramkę kontaktową zdobył wprowadzony Bośniak. Aktywny w swoich pierwszych minutach był także 81-krotny reprezentant Ukrainy, z którym duże problemy mieli gracze "Słoni". Dobrze dysponowany w bramce był Paweł Pawluczenko, dzielnie broniąc strzał Michała Rakoczego. Z czasem sił zawodnikom Cracovii zaczęło brakować i kolejne straty uruchamiały kontry gości. Jedną z nich w 89. minucie mógł skończyć Mateusz Grzybek, ale zdecydowanie zbyt długo czekał z oddaniem strzału. Zdobyte trzy punkty pozwoliły Bruk-Betowi zbliżyć się do Wisły Kraków na trzy punkty.

Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1:2 (0:2)

Bramki: 48' Loshaj - 39', 42' Mesanović

Cracovia: Niemczycki - Rodin, Rapa (81' Balaj), Jablonsky (46' Konoplyanka) - Kakabadze, Hebo, Hanca, Siplak, Myszor (46' Loshaj), Rakoczy (81' Knap) - van Amersfoort

Bruk-Bet: Pawluczenko - Grzybek, Putiwcew, Biedrzycki, Hybś -  Radwański (64' Ambrosiewicz), Hubinek, Wlazło, Grabowski (46' Stefanik) - Mesanović (77' Śpiewak), Kocyła (64' Kukułowicz)

Żółte kartki: 41'Jablonsky - 28' Radwański, 32' Grabowski, 52' Putiwcew, 84' Kukułowicz

Sędzia: Tomasz Wajda