WTA Monterrey: porażka Fręch w pierwszej rundzie
robbiesaurus/ Wikimedia

• Data publikacji: 01.03.2022, 00:50

Magdalena Fręch przegrała z z Marią Camilą Osorio Serrano 3:6, 6:7(6) w pierwszej rundzie turnieju WTA Monterrey w Meksyku.

Początek pojedynku w wykonaniu naszej tenisistki wyglądał bardzo obiecująco — najpierw Polka spokojnie utrzymała własny serwis, a chwilę później po długiej walce wykorzystała czwartego break-pointa i uzyskała przewagę przełamania. Niestety ta została utracona już w następnej odsłonie, gdy Kolumbijka odłamała za trzecią szansą i przywróciła stan równowagi. Następnie obie zawodniczki pewnie utrzymywały własne podanie do stanu 3:3. Niestety w siódmym gemie Magdalena została całkowicie zdominowana przez rywalkę, która wygrała wszystkie piłki i uzyskała przewagę przełamania. Z kolei chwilę później Maria utrzymała własny serwis i raz jeszcze wygrała przy podaniu Fręch do zera, kończąc tym samym seta wynikiem 6:3.

Druga odsłona to z kolei bardzo wyrównana walka obu tenisistek, w której dominowała strona serwująca. W pierwszych dziesięciu gemach jedyną szansę na przełamanie miała w siódmym gemie Magdalena, ale przeciwniczka zdołała się obronić i utrzymać podanie. Co nie udało się Polce wcześniej, dokonała w jedenastym gemie, gdy po grze na przewagi przełamała serwis Kolumbijki i wyszła na prowadzenie 6:5. Niestety Osorio Serrano natychmiast odpowiedziała, przełamując Fręch do piętnastu i zawodniczki czekał tie-break. W nim Polka traciła już dwa mini-breaki, ale zdołała odrobić straty, broniąc trzech piłek meczowych. Niestety w najważniejszym momencie Magdalena przegrała piłkę przy swoim podaniu, która kosztowała ją punkt, set i całe spotkanie.

Maria Camila Osorio Serrano (COL) [5] — Magdalena Fręch (POL) 6:3, 7:6(6)