NHL: liga odcina się od Rosji, zwycięstwo Maple Leafs w Waszyngtonie
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 01.03.2022, 09:17

Rano National Hockey League wydała oświadczenie o tym, że zrywa wszystkie relacje z rosyjskimi partnerami. Rosyjscy hokeiści grają w barwach swoich drużyn. W trzech ostatnich dniach rozegrano także kolejne mecze ligi.

Dzisiejszej nocy polskiego czasu Washington Capitals podejmowali Toronto Maple Leafs. Po pierwszej tercji goście prowadzili 3:1, ale po dwóch trafieniach Toma Wilsona był już remis. Ważną bramką dla Maple Leafs na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry zdobył Rasmus Sandin. Capitals w końcówce wycofali bramkarza. Wynik na 5:3 trafieniem do pustej bramki ustalił Pierre Engvall. Obydwa zespoły należą do Konferencji Wschodniej. Toronto odniosło trzecie kolejne zwycięstwo i zajmuje czwarte miejsce, a stołeczna ekipa po trzech porażkach z rzędu jest ósma.

Prowadzenie na Wschodzie utrzymuje Carolina Hurricanes. Zespół ten wczoraj pokonał u siebie 2:1 Edmonton Oilers. Dzień wcześniej Nafciarze również po wyrównanym meczu wygrali 4:3 z Florida Panthers. Wiceliderzy Konferencji Wschodniej ponieśli trzecią kolejną porażkę. Aż 17 bramek padło w Detroit. Red Wings przegrali 7:10 z Toronto Maple Leafs. Po trzydziestu minutach gry Liście prowadziły 6:1. Na początku trzeciej tercji wygrywały już tylko 7:6. Aż cztery trafienia zanotował Mitchell Marner.