Piłka ręczna - LE: kolejne zwycięstwo Wisły
SZYMONLABINSKI.COM

• Data publikacji: 01.03.2022, 22:20

Orlen Wisła Płock odniosła kolejne zwycięstwo w Lidze Europejskiej i dalej liczy się w walce o pierwsze miejsce w grupie. Polski zespół wygrał 33:29 z Tatranem Presow.

W poprzednim meczu fazy grupowej Orlen Wisła Płock podejmowała Tatran Presow. Tydzień temu wicemistrzowie Polski pewnie wygrali na wyjeździe 29:15. Zespół ze Słowacji sięgnął tylko po jedno zwycięstwo w całych rozgrywkach. Wygrana w dzisiejszym meczu była dla Nafciarzy obowiązkiem. Ich nadrzędnym celem jest zajęcie pierwszego miejsca w grupie, co wyjaśni się w przyszły wtorek w starciu z Fuchse Berlin.

Dzisiejsze spotkanie nie rozpoczęło się dla Wisły tak dobrze, jak mecz w miniony wtorek na parkiecie rywala. W pierwszych minutach przeważającą stroną był Tatran. Goście niespodziewanie w ósmej minucie zdobyli trzy bramki przewagi - 7:4. Taka różnica utrzymywała się przez kolejnych kilka minut. Dopiero w 17. minucie Lovro Mihić po kontrze doprowadził do remisu 9:9, co zwieńczyło serię 3:0 wicemistrzów naszej rodzimej ligi. Zespół z Presowa odpowiedział dwoma trafieniami, ale trzy kolejne gole rzucili płocczanie, którzy objęli prowadzenie. Nie był to koniec problemów gospodarzy. Nafciarze nie zdołali szybko odskoczyć i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:15 dla Tatrana.

Celem Orlenu Wisły na drugą połowę było zdobycie przewagi i wywalczenie zwycięstwa bez większych nerwów w końcówce. Na kwadrans przed końcem po trafieniu Mihicia gospodarze mieli trzy bramki zapasu - 25:22. Nafciarze utrzymali tę nie olbrzymią, ale bezpieczną przewagę. Ostatecznie polski zespół wygrał 33:29 i sięgnął po ósme zwycięstwo w dziewięciu meczach. Po sześć bramek dla Wisły zdobyli Dmitrij Żytnikow, Michał Daszek i Lovro Mihić.

Orlen Wisła Płock - Tatran Presow 33:29 (15:16)