FA Cup: Manchester City melduje się w ćwierćfinale
Steffen Prößdorf

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 01.03.2022, 22:30

W piątej rundzie FA Cup występujące w Championship Peterborough United podjęło na London Road Stadium mistrza Anglii, Manchester City. Po niezbyt imponującym spotkaniu drużyna Pepa Guardioli zameldowała się w kolejnej rundzie. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Przed pierwszym gwizdkiem media obiegła informacja, że kapitanem drużyny gości, w związku z trwającą napaścią zbrojną Rosji na Ukrainę będzie Ołekasndr Zinczenko. Tak też się wydarzyło. Opaskę Ukraińcowi przekazał najbardziej doświadczony gracz City, Fernandinho. Pierwsza połowa przebiegała zgodnie z założeniami kibiców. Gospodarze mieli kilka sytuacji, w których lokalni sympatycy mogli unieść się z krzesełek w oczekiwaniu na niespodziewane, jednak przez większość czasu gra pozostawała pod kontrolą The Citizens. Postawa ta nie przynosiła jednak gościom najważniejszego - zdobyczy bramkowych. W przerwie meczu na tablicy widniało smętne 0:0.

Drugie 45 minut zaczęło się od zmian w formacji defensywnej gości. Pep Guardiola wyraźnie nie był zadowolony z postawy swoich defensorów w starciach z oponentami. Obraz gry oczywiście utrzymywał się cały czas analogiczny do tego z pierwszej połowy. Manchester City rozgrywał piłkę, ale wciąż czegoś brakowało. Sytuację odmienił Riyad Mahrez, który przyjął niepilnowany piłkę w bocznej części pola karnego rywali, a następnie strzelił z ostrego kąta. Futbolówka najpierw przeleciała między nogami doskakującego zawodnika rywali, a następnie wpadła w bramce po dalszym słupku. Jednobramkowe prowadzenie szybko przerodziło się w dwubramkowe. Siedem minut po bramce Mahreza doskonale do "lagi" wykonanej przez Phila Fodena wyszedł Jack Grealish, który wygrywając pozycję w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Wynik 0:2 utrzymał się już do końca spotkania.

Peterborough United - Manchester City 0:2 (0:0)

Bramki: 60' Mahrez, 67' Grealish

Peterborough: Benda - Knight, Edwards, Kent - Ward (79' Mumba), Fuchs, Grant, Coulson (79' Burrows) - Poku (71' Marriott), Jones (71' Clarke-Harris), Szmodics (71' Brown)

ManCity: Ederson - Cancelo, Dias (46' Stones), Ake (46' Laporte), Zinczenko - Foden, Fernandinho, Gundogan - Mahrez, Jesus, Grealish

Kartki: 70' Szmodics - 17' Ake, 70' Fernandinho

Sędziował: Andy Madley