Fortuna Puchar Polski: Raków pewnie melduje się w półfinale

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.03.2022, 22:43

Mecz 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia a Rakowem Częstochowa zakończył się zwycięstwem gości. Po golach Musiolika oraz Gutkovskisa triumfowali oni 2:0.

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być występujący w PKO BP Ekstraklasie częstochowianie, ale Arka, która w pierwszym meczu po wznowieniu Fortuna 1 Ligi rozgromiła Widzew Łódź 5:2, z pewnością nie zamierzała oddać tego meczu bez walki.

Mecz rozpoczął się świetnie dla „Medalików”. W 20. minucie Ivi Lopez ładnie dośrodkował z rzutu wolnego, a gola głową zdobył Sebastian Musiolik. Kolejne minuty rywalizacji przebiegały dość wyrównanie i obie ekipy miały świetne szanse na zdobycie bramki.

W 65. minucie podopieczni Marka Papszuna podwyższyli prowadzenie. Serię błędów defensywy Arka wykorzystał Vladislavs Gutkovskis i pewnie umieścił futbolówkę w siatce bramki strzeżonej przez Kacpra Krzepisza. Gdynianie próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale Raków dowiózł dwubramkowe prowadzenie już do końca meczu i pewnie zameldował się w półfinale rozgrywek.

Arka Gdynia – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: 20’ Musiolik, 65’ Gutkovskis

Arka: Krzepisz – Bunoza, Dobrotka, Marcjanik – Kobacki (75’ Siemaszko), Milewski (87’ Bednarski), Deja, Stępień – Adamczyk, Aleman – Czubak (90’ Kuzimski)

Raków: Trelowski – Arsenić, Niewulis, Tudor – Kun, Czyż, Sapała, Sorescu (67’ Petrasek) – Lopez (88’ Długosz), Sturgeon (46’ Wdowiak) – Musiolik (55’ Gutkovskis)

Żółte kartki: 32’ Marcjanik, 59’ Milewski, 61’ Aleman, 90+2’ Dobrotka – 51’ Kun, 58’ Sorescu, 84’ Sapała

Sędzia: Daniel Stefański