Puchar Niemiec: Union Berlin gra dalej
Textilvergehen/flickr.com

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 02.03.2022, 00:01

Union Berlin wyeliminował w ćwierćfinale Pucharu Niemiec grający na poziomie 2. Bundesligi FC St. Pauli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, choć to goście z Hamburga zdobyli pierwszą bramkę.

Pierwsze minuty tego meczu należały do gospodarzy, to oni zdecydowanie częściej pojawiali się pod bramką rywali i stwarzali zagrożenie. Goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie w 21. minucie meczu, gdy po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego, Daniel-Kofi Kyereh strzelił obok muru i trafił do siatki. Zawodnicy ze stolicy Niemiec wzięli się do roboty i od tego momentu zdecydowanie dominowali na boisku. Do wyrównania gospodarze doprowadzili chwilę przed przerwą. Sheraldo Becker w ostatniej minucie pierwszej połowy po świetnym kontrataku dobił piłkę do niemalże pustej bramki.

W drugiej części spotkania nie działo się zbyt wiele. Pierwszy, i jak się później okazało jedyny celny strzał w tej połowie oddał Andreas Voglsammer. Jeden z obrońców St. Pauli poślizgnął się na skraju własnego pola karnego i wprowadzony 10 minut wcześniej napastnik pewnie zmieścił piłkę w bramce. Piłkarze z Hamburga w samej końcówce próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania. Przed najlepszą okazją do tego stanął Simon Makienok, którego strzał z doliczonego czasu gry został zablokowany przez zawodnika Unionu.

St. Pauli sprawiło już w tej edycji DFB Pokal niespodziankę, gdy w poprzedniej rundzie pokonało Borussie Dortmund. Tym razem jednak, nie dali rady faworyzowanej drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Union Berlin – FC St. Pauli 2:1 (1:1)

Bramki: 45' Becker, 75' Voglsammer - 21' Kyereh

Union: Ronnow - Baumgartl, Knoche, Jaeckel - Giesselmann, Khedira, Trimmel (88' Ryerson) -Promel, Haraguchi (77' Mohwald) - Awoniyi (65' Voglsammer), Becker (88' Michel)

St. Pauli: Smarsch - Paqarada, Medic, Beifus (82' Matanovic), Zander (82' Makienok) - Hartel, Afeez (46' Becker), Irvine - Kyereh - Dittgen (39' Ritzka), Burgstaller

Żółte kartki: 64' Becker, 78' Khedira

Sędzia: Florian Badsubner