WTA Monterrey: deblowa porażka Kani-Choduń w I rundzie
NAPARAZZI/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 02.03.2022, 01:30

Paula Kania-Choduń odpadła po meczu pierwszej rundy z deblowego turnieju WTA Monterrey. Grająca razem z Renatą Zarazuą Polka przegrała z parą Catherine Harrison/Sabrina Santamaria 3:6, 4:6.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej tenisistki, ponieważ już w pierwszym gemie Paula razem z Renatą doprowadziły do przełamania i objęły prowadzenie w meczu. Niestety przewaga została bardzo szybko utracona, ponieważ już w drugim gemie rywalki odpowiedziały, wykorzystując trzeciego break-pointa. Z kolei w czwartej odsłonie Amerykanki raz jeszcze wypracowały sobie szanse na przełamanie, którą następnie wykorzystały i przejęły kontrolę nad setem. W kolejnych gemach nie mieliśmy już żadnych zwycięstw po stronie returnującej i para Harrison/Santamaria zamknęła seta wynikiem 6:3.

Drugi set był zupełnie inny, ponieważ już od pierwszych piłek można było zaobserwować wyraźną dominację serwujących. W pierwszych czterech gemach zawodniczki returnujące ugrały łącznie pięć piłek, ani razu nie stwarzając zagrożenia. Niestety zmieniło się to w piątej odsłonie, kiedy przy podaniu polsko-meksykańskiej dwójki przeciwniczki wypracowały jednego break-pointa, którego natychmiast wykorzystały i wyszły na prowadzenie. Następnie Amerykanki pewnie kontrolowały przebieg seta, wygrywając własne gemy serwisowe, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyły 6:4.

Catherine Harrison/Sabrina Santamaria (USA/USA) — Paula Kania-Choduń/Renata Zarazua (POL/MEX) 6:3, 6:4