Kombinacja norweska - MŚJ: złoto Włoszki w Zakopanem
Flawia Krawczyk

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 02.03.2022, 14:55

Włoszka Annika Sieff wywalczyła w Zakopanem tytuł mistrzyni świata juniorek w kombinacji norweskiej. Na podium stanęły również Haruka Kasai z Japonii i Nathalie Armbruster z Niemiec. Najlepsza z Polek Natalia Słowik zajęła 16. miejsce.

Na starcie zawodów o mistrzostwo świata juniorek w kombinacji norweskiej stanęły 24 zawodniczki, w tym dwie reprezentantki Polski. Dobrze na skoczni zaprezentowała się Natalia Słowik, której skok na odległość 84,5 metra pozwolił na zajęcie 10. lokaty. Polka do liderki Annaleny Slamik traciła przed biegiem półtorej minuty. Austriaczka oddała najlepszy skok w konkursie, uzyskując 97,5 metra. Tylko sześć sekund traciła do niej Japonka Haruka Kasai, która wylądowała dwa i pół metra bliżej. Zawiodła trochę Włoszka Annika Sieff, która podczas treningów nie miała sobie równych, a w konkursie skoczyła 93 metry, co dało jej trzecią lokatę ze stratą 12 sekund. Druga z naszych reprezentantek Zuzanna Rapacz osiągnęła zaledwie 62 metry i zajmowała przedostatnią lokatę, tracąc do liderki 4:38.

Wyniki serii skoków

W biegu Annalena Slamik nie wyglądała najlepiej i dość szybko dała się wyprzedzić przez Annikę Sieff i Harukę Kasai. Te dwie zawodniczki biegły razem do samego końca i na finiszu rozstrzygnęły losy złotego medalu. Minimalnie szybsza była Włoszka Sieff i została mistrzynią świata juniorek w kombinacji norweskiej. Japonka musiała zadowolić się ze srebra. O trzecie miejsce walczyły dwie Niemki. Jenny Nowak na półmetku biegu miała ponad 20 sekund przewagi nad Nathalie Armbruster. Jednak to nie wystarczyło i Armbruster sięgnęła po brąz, a niewiele brakowało, by włączyła się do walki o złoto, gdyż na mecie straciła do zwyciężczyni 3 sekundy. W biegu Polki nie wypadły najlepiej. Natalia Słowik spadła na 16. lokatę i straciła prawie 4 minuty. Zuzanna Rapacz została sklasyfikowana na 22. pozycji, ostatniej spośród zawodniczek, które ukończyły rywalizację.