Skoki narciarskie - PŚ (Raw Air): Takanashi wygrywa, Rajda punktuje
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 02.03.2022, 20:52

W pierwszym konkursie cyklu Raw Air na norweskiej skoczni Lysgardsbakken najlepsza okazała się Japonka Sara Takanashi. Kinga Rajda zdobyła cztery punkty za 27. miejsce.

W zawodach oglądaliśmy dwie nasze reprezentantki. Były to kolejno: Kinga Rajda (nr 10), Nicole Konderla (nr 11).

W prologu najlepsza okazała się Słowenka Nika Kriznar. Wyprzedziła ona Maritę Kramer oraz Silje Opseth.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Słowenka Ursa Bogataj (135,0 m). Wyprzedzała ona Sarę Takanashi (130,0 m) oraz swoją rodaczkę Nikę Kriznar (133,5 m). Do drugiej serii dość szczęśliwie jako ostatnia awansowała Kinga Rajda (99,5 m). Niestety sztuka ta nie udała się Nicole Konderli (88,5 m), która ukończyła rywalizację na 34. miejscu.

Po drugim skoku skład podium pozostał taki sam, ale zawodniczki dość mocno pozamieniały się między sobą pozycjami. Takanashi (132,0 m) zwyciężyła w konkursie, Kriznar (131,5 m) ukończyła zawody tuż za nią, a Bogataj (125,0 m) spadla dopiero na trzecie miejsce. Dzięki naprawdę dobremu drugiemu skokowi Rajda (115,5 m) awansowała o trzy lokaty.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air znajduje się Kriznar. Słowenka wyprzedza Takanashi oraz Bogataj. Na 23. miejscu znajduje się Rajda, zaś dziewięć pozycji niżej Konderla.