Puchar Niemiec: pewny awans Lipska do półfinału

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 02.03.2022, 20:25

RB Lipsk melduje się w półfinale Pucharu Niemiec! Zespół spod szyldu Red Bulla nie miał żadnych problemów w meczu ćwierćfinałowym, w którym mierzyli się z Hannoverem 96. Podopieczni Domenico Tedesci pewnie zwyciężyli 4:0, i to oni zagrają w najlepszej czwórce.

Już po niespełna ¼ meczu było jasne, kto z tej pary awansuje dalej. Goście od samego początku wywierali olbrzymią presję na gospodarzach, czego efektem było objęcie prowadzenia w 17. minucie, kiedy szybko wyprowadzony kontratak na bramkę zamienił Christopher Nkunku. Ten sam zawodnik pięć minut później pokonał Rona-Roberta Zielera w sytuacji sam na sam. Pomimo okazji do podwyższenia rezultatu, do przerwy wynik nie zmienił się, jednak goście znajdowali się w bardzo dobrej sytuacji.

W drugiej części meczu piłkarze Domenico Tedesci kontrolowali przebieg wydarzeń co nie uniemożliwiło im zdobyć kolejnych bramek i ponownie zrobić to w przeciągu kilku minut. Najpierw dośrodkowanie Andre Silvy skutecznie wykończył Konrad Laimer, a następnie to Portugalczyk wpakował do bramki gospodarzy piłkę po dośrodkowaniu Angelinio. Pomimo ambitnej gry do końca, piłkarzom z Hanoweru nie udało się jednak zdobyć nawet bramki kontaktowej.

Hannover – Lipsk 0:4 (0:2)

Bramki: 17’, 22’ Nkunku, 67’ Laimer, 73’ Silva

Hannover: Zieler – Muroya, Franke, Krajnc, Hult (84’ Dehm) – Kaiser, Ondoua, Diemers (46’ Weydandt) – Beier (74’ Stolze), Kerk (78’ Walbrecht), Maina (74’ Ennali)

Lipsk: Gulasci – Simakan (75’ Halstenberg), Orban, Gvardiol (55’ Klostermann) – Henrichs, Laimer, Kampl (69’ Haidara), Angelino, Olmo (69’ Forsberg) – Nkunku (75’ Szaboszlai), Silva

Żółte kartki: Hult - Simakan

Sędzia: Marco Fritz