WTA Monterrey: powtórka sprzed roku. Piter ponownie lepsza od Japonek
Michael Frey/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 02.03.2022, 23:28

Katarzyna Piter i Kateryna Volodko zwyciężyły podczas meczu pierwszej rundy gry podwójnej w Monterrey. Polsko-ukraiński duet odprawił Miyu Kato i Nao Hibino w stosunku 6:4, 6:4. Dla Piter japońska para jest dobrze znana, bo dokładnie przed rokiem biało-czerwona okazała się lepsza od Azjatek.

Po roku przerwy, ponownie naprzeciw siebie w Monterrey stanęły Japonki Miyu Kato z Nao Hibino i Katarzyna Piter. W ubiegłym sezonie Piter występowało u boku Pauli Kani, z kolei w środę jej partnerką była Kateryna Voldko. Na 31-latke nie wpłynęła zmiana partnerki, bo biało-czerwona u boku Ukrainki przeważały od pierwszej wymiany meczu.

Polsko-ukraiński debel pewnie wygrywał własne podania, z kolei kłopoty od samego początku w tym aspekcie miały Japonki. Na pierwsze przełamanie przyszło czekać do piątego gema. Wtedy Piter i Volodko wygrały rozgrywkę przy podaniu rywalek, a to finalnie pozwoliło na wygranie seta 6:4. W drugiej odsłonie uwidoczniła się przewaga bardziej doświadczonych tenisistek. Europejki bardzo szybko objęły prowadzenie 4:0 i pewnie kroczyły po zwycięstwo w całym spotkaniu. Azjatki postraszyły w samej końcówce Polkę i Ukrainkę zmniejszając dystans, ale ostatecznie nie wpłynęło to na rezultat końcowy.

Katarzyna Piter/Kateryna Volodko (POL/UKR) - Miyu Kato/Nao Hibino (JPN/JPN)[3] 6:4, 6:4