MKS Perła Lublin nie zagra w Lidze Mistrzyń

• Data publikacji: 09.09.2018, 20:50

MKS Perła Lublin przegrała 19:34 z SG BBM Bietigheim w finale turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń. Tym samym mistrzynie Polski nie awansowały do najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie.

W turnieju kwalifikacyjnym w Lublinie wzięły udział cztery zespoły. W półfinale MKS Perła Lublin zmierzyła się z włoskim Jomi Salerno. Mistrzynie Polski wygrały 28:17 i pewnie awansowały do finału. Zawodniczki z Lublina w poprzednim sezonie wygrały Challenge Cup i teraz miały ochotę na awans do Ligi Mistrzyń, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek. W drugim półfinale SG BBM Bietigheim z Karoliną Kudłacz Gloc w składzie pokonało Bera Bera 33:27.

W finale MKS Perłę czekało bardzo trudne zadanie. Faworytem był zespół z Niemiec. Szczypiornistki z Bietigheim szybko wypracowały sobie przewagę. W większej części meczu celem Niemek była kontrola sytuacji na boisku i pewne zmierzanie do Ligi Mistrzyń. Do przerwy Bietigheim prowadził 20:11. W drugiej połowie lublinianki miały spore problemy ze zdobywaniem bramek i strata jeszcze się powiększyła. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:19. Zespół z Niemiec awansował do Ligi Mistrzyń, a mistrzynie Polski zagrają w Pucharze EHF.

MKS Perła Lublin - SG BBM Bietigheim 19:34 (11:20)