LFL: Karmine Corp liderem, jedno wolne miejsce w play-offach
Michal Konkol/Riot Games

• Data publikacji: 06.03.2022, 15:00

Za nami przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego LFL. Karmine Corp wykorzystało potknięcie LDLC OL i wreszcie zrównało się z rywalami na szczycie ligowej tabeli. Dwa zwycięstwa odnieśli również Misfits Premier oraz Team BDS Academy, którzy dołączyli do wspomnianej dwójki oraz Vitality Bee jako zespoły pewne awansu do play-offów. Do wyłonionia kompletu potrzebna jest jeszcze jedna drużyna spośród trzech kandydatów — Solary, GamersOrigin i GameWard. Warto również wspomnieć o pierwszym w sezonie zwycięstwie Team Oplon, który pokonał Mirage Elyandra.

Misfits Premier vs Vitality.Bee — 1:0 (MVP: Woolite)

Misfits Premier Vitality.Bee
Irrelevant Akali 6/2/3 1/4/6 Gnar Szygenda
TynX Xin Zhao 1/4/6 2/1/6 Hecarim Skeanz
Czajek Corki 1/1/10 1/2/5 Vex Diplex
Woolite Zeri 6/0/5 5/3/4 Ezreal Jeskla
Vander Nautilus 0/2/12 0/4/9 Karma Jactroll

Rozgrywka rozpoczęła się od walk na dolnej alei, gdzie w siódmej minucie pierwszą krew po skutecznym ganku zdobył Xin Zhao. Chwilę później drużyny wymieniły się obiektami neutralnymi z Summoner's Rift — Vitality Bee pokonało górskiego smoka, a Misfits Premier wzięło Rift Heralda. W następnych minutach MSFP użyli Shelly do obicia wieży na midzie, jednocześnie zgarniając swojego pierwszego drake'a — powietrznego. Z kolei w 16. minucie mieliśmy walkę na górnej rzece, w której obie ekipy zdobyły po jednym killu, a stan złota był praktycznie wyrównany.

Dwie minuty później Misfits wygrali jednak teamfight na midzie, w którym podwójne zabójstwo wykonała Zeri, a zespół osiągnął 2,000 sztuk złota przewagi. Następnie MSFP pokonali oceanicznego smoka, ale w powstałej walce przegrali z rywalami, przez co stan killi wyrównał się na 4:4, a różnica w złocie zmalała do niecałego tysiąca. Nie przeszkodziło to jednak drużynie, by w 25. minucie całkowicie zdeklasować przeciwników, a chwilę później wziąć nie tylko kolejnego drake'a, ale również Barona Nashora. Mimo trudnej sytuacji Vitality zdołali się obronić, powstrzymując oblężenie oponentów jeszcze przed zniszczeniem wieży inhibitorowej.

Czekała nas więc walka o kolejnego smoka, którą w 31. minucie wygrali gracze MSFP, zdobywając tym samym oceaniczną duszę. Z kolei minutę później zespoły spotkały się na górnej rzece, a Irrelevant postanowił, że nie przegra tego meczu, wykonując Quadra Killa na Akali. Po tej akcji Misfits Premier ruszyli środkową aleją i w 33. minucie zakończyli mecz zwycięstwem. Następnego dnia ekipa pokonała również GamersOrigin, zapewniając sobie udział w play-offach.

Team BDS Academy vs LDLC OL — 1:0 (MVP: Agresivoo)

Team BDS Academy LDLC OL
Agresivoo Graves 4/5/8 5/5/5 Akali Ragner
Sheo Hecarim 0/3/9 3/2/11 Yike Yike
Xico Syndra 6/7/3 6/3/9 Ahri Eika
Crownshot Jinx 6/2/8 5/3/6 Zeri Exakick
Erdote Thresh 2/4/12 2/5/6 Pyke Doss

Spotkanie rozpoczęło się od walki na bocie, gdzie już w trzeciej minucie pierwszą krew zaliczył Crownshot. W tym samym czasie na górnej alei Akali wygrała pojedynek z Gravesem, dzięki czemu stan złota utrzymał się na podobnym poziomie. Z kolei w 4. minucie Eika popisał się ładnym połączeniem błysku oraz uroku Ahri, zgarniając tym samym killa na Xico. W siódmej minucie LDLC OL wzięli hextechowego smoka, na co kilka minut później BDSA odpowiedziało zdobyciem Rift Heralda oraz jednego  zabójstwa na górnej rzece przeciwko Pyke'owi. W jedenastej minucie killa na midzie zaliczyli gracze LDLC, ale piekielnego drake'a pokonali ich rywale.

W 17. minucie otrzymaliśmy teamfight na górnej rzece, który został wygrany przez LDLC OL trzech za jednego, dzięki czemu zespół zgarnął dla siebie Rift Heralda. W odpowiedzi Team BDS Academy wzięli oceanicznego smoka, ale w 20. minucie tracili do przeciwników już 4,500 sztuk złota. W kolejnych minutach mieliśmy kilka niesamowitych walk, z których raz lepiej wyszła drużyna czerwona, a raz niebieska. Podsumowując, w 28. minucie BDSA mieli trzy drake'i, przy dwóch po stronie rywali, ale wciąż przegrywali o trzy tysiące sztuk złota. Dwie minuty później Team BDS pokonało Nashora, ale w powstałej chwilę później walce lepiej zaprezentowali się ich przeciwnicy, którzy wygrali ją czterech za trzech. Wypracowana pozycja została wykorzystana przez LDLC OL do wyrównania stanu smoków na 3:3.

Najważniejsza walka miała miejsce w 36. minucie i została wygrana przez ekipę dwóch Polaków. Następnie zawodnicy pokonali Barona oraz dokonali resetu, by w 39. minucie wygrać decydujący teamfight i zakończyć rozgrywkę.