Biathlon - IBU: przyzwoite sprinty w wykonaniu Polaków

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 03.03.2022, 20:00

Puchar IBU wrócił po przerwie spowodowanej igrzyskami w Pekinie. W Lenzerheide panie i panowie rywalizowali w sprintach. Zwyciężyli Johannes Dale oraz Michela Carrara. Najwyżej wśród Polek uplasowała się Joanna Jakieła na 18. pozycji, a wśród panów Wojciech Skorusa na 40. lokacie.

Warunki atmosferyczne nie sprzyjały dziś biathlonistkom. Zwyciężczyni Michela Carrara raz spudłowała podczas dwóch wizyt na strzelnicy. Pomimo 150 metrów dodatkowego biegu na mecie uzyskała najlepszy czas z całej stawki zawodniczek. Włoszka świetnia spisała się na trasie, co zagwarantowało zwycięstwo w sprincie. Podium uzupełniły Norweżka Karoline Erdal (+9.2 sekundy) oraz Francuzka Caroline Colombo (+9.3 sekundy). Najlepiej z Polek wypadła Joanna Jakieła, która zajęła 18. pozycję. Pomimo takiej samej ilości karnych rund do Włoszki straciła ponad półtorej minuty. Na pozycji punktowanej do klasyfikacji generalnej sklasyfikowana została również Magda Piczura, która ukończyła bieg na 28. miejscu. Natalia Tomaszewska (42.) oraz Kamil Cichoń (51.) zakwalifikowały się do biegu pościgowego.

Bieg panów zwyciężył Johannes Dale. Norweg poszukuje formy i wciąż walczy o powrót do głównej kadry swojego kraju. Dziś na mecie wyprzedził swojego rodaka Endre Stroemsheima o 22.7 sekundy. Na podium uplasował się również Niemiec Lucas Fratzscher, który do zwycięzcy stracił blisko minutę. Na ostatnim punktowanym miejscu uplasował się Wojciech Skorusa. Polak raz spudłował na strzelnicy i finalnie sklasyfikowany został na 40. pozycji. Do biegu pościgowego zakwalifikował się również Andrzej Nędza-Kubiniec (43.). Poza "sześćdziesiątką" uplasowali się Tomasz Jakieła (64.) oraz Wojciech Filip (66.).