EBL: Śląsk pokonał Astorię
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 03.03.2022, 20:20

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Astorię Bydgoszcz 88:77. Było to zaległe spotkanie 18. kolejki Energa Basket Ligi.

Faworytem spotkania w Bydgoszczy byli przyjezdni z Wrocławia. Ekipa Śląska w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi znajduje się w ścisłej czołówce i ma realne szanse na zajęcie nawet pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym. Nieźle prezentowała się również drużyna z Bydgoszczy, która ma aspiracje do gry w fazie play-off, a w przypadku zwycięstwa mogła awansować z dziewiątej na siódmą lokatę.

Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany, ale początkowe momenty były lepsze w wykonaniu gospodarzy. Astoria po kilku minutach gry prowadziła siedmioma punktami, jednak rywale zdołali ich dogonić i ostatecznie zremisować pierwszą kwartę 18:18. Na tym etapie spotkania gra zdecydowanie nie porywała, a zawodnicy obu drużyn nie byli w stanie osiągnąć nawet 40% skuteczności rzutów z gry. Gra w tym wymiarze poprawiła się w drugiej kwarcie, w której minimalnie lepsi okazali się przyjezdni. Gracze Śląska zdobyli 23 punkty, które pozwoliły im na objęcie prowadzenie 41:39 na koniec pierwszej połowy spotkania.

Po zmianie stron prawdziwy koncert dali zawodnicy z Wrocławia, którzy całkowicie zdominowali rywali. Ślązacy znakomicie zagrali w obronie pozwalając rywalom na zdobycie jedynie trzynastu punktów w trzeciej kwarcie, a sami na tym etapie spotkania zdobyli aż 26 punktów. Taki stan rzeczy oznaczał, że przed rozpoczęciem decydującej partii ekipa przyjezdnych prowadziła już różnicą szesnastu punktów. W ostatniej części gry faworyzowani goście nie pozwolili zbliżyć się do siebie rywalom, tracąc jedynie pięć punktów ze swojej przewagi.

Śląsk Wrocław pokonał Astorię Bydgoszcz 88:77 dzięki czemu wskoczył na 3. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Astoria pozostała na 9. lokacie, ale wciąż ma duże szanse na grę w fazie play-off.

Astoria Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 77:88 (18:18, 21:23, 12:26, 26:21)

Astoria: Camphor 26, Cavars 18, Washpun 11, Nizioł 8, Chyliński 6, Zębski 6, Pluta 2, Aleksandrowicz, Herndon, Kedel, Krasuski

Śląsk: Trice T. 30, Kanter 16, Trice D. 15, Tomczak 13, Karolak 5, Kolenda 5, Dziewa 2, Meiers 2, Gabiński, Ramljak