EBL: zwycięstwo Zastalu w Gliwicach, GTK pokonany
Tomasz Browarczyk/Enea Zastal

• Data publikacji: 03.03.2022, 22:59

W ostatnim czwartkowym meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi drużyna Zastalu Zielona Góra pokonała na wyjeździe GTK Gliwice 89:82. Wygrana pozwoliła zespołowi Olivera Vidina wskoczyć na pozycję lidera ligowej tabeli.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy już po trzech minutach prowadzili 8:2. Od tego momentu podopieczni Roberta Witki wyglądali jednak tak, jakby zapomnieli, jak się gra w koszykówkę. Przez następne cztery minuty zielonogórzanie zdobyli piętnaście kolejnych punktów i przejęli kontrolę nad meczem. Na początku drugiej odsłony przewaga przyjezdnych dobiła do jedenastu oczek, ale wtedy serial punktowy 10:1 przeprowadzili gliwiczanie, którzy odrobili całą stratę. W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu, a na przerwę w nieznacznie lepszych nastrojach schodzili koszykarze Zastalu, którzy prowadzili 49:46.

Po zmianie stron podopieczni Olivera Vidina zdecydowanie poprawili grę w defensywie, pozwalając rywalom na zdobycie ledwie 35 punktów w trakcie dwudziestu minut. Z kolei po atakowanej stronie parkietu zielonogórzanie radzili sobie całkiem dobrze, dzięki czemu na przełomie kwart zdołali wypracować kilkunastopunktowe prowadzenie. W ostatnich minutach zawodnicy GTK-u nie zdołali już odrobić strat i ostatecznie przegrali 82:89. Najlepszymi zawodnikami w meczu byli Dragan Apić oraz Nemanja Nenadić, którzy zdobyli odpowiednio 19 i 18 punktów. Wygrana pozwoliła gościom wskoczyć na fotel lidera Energa Basket Ligi.

GTK Gliwice — Enea Zastal BC Zielona Góra 82:89 (18:27, 28:22, 19:23, 17:17)

GTK: Krajina 17, Gołębiowski 16, Stumbris 11, Put 10, Hinds 9, Williams 6, Radwański 6, Wiśniewski 5, Dodd 2

Zastal: Apić 19, Nenadić 18, Zyskowski 14, Żołnierewicz 10, Mazurczak 10, Joseph 6, Drame 5, Sulima 4, Brembly 3, Meier, Szymański