PKO Ekstraklasa: remis Stali po golu w 90. minucie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.03.2022, 19:58

Stal Mielec zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok. Bramkę na wagę remisu dał mielczanom w 90. minucie Konrad Wrzesiński.

W pierwszej połowie w Mielcu największe zagrożenie sprawiały dośrodkowania w pole karne. Już w 2. minucie Bojan Nastić wrzucił na głowę Filipa Piszczka, a ten uderzył tuż obok słupka. Stal odgryzła się strzałem głową Mateusza Matrasa, który również nie poleciał w światło bramki. Biedy swojej drużynie mógł napytać Rafał Strączek. Młody bramkarz zbyt długo zwlekał z wykopem piłki i zabrał mu ją Martin Pospisil. Golkiper ostatecznie zdążył z interwencją przy strzale Przemysława Mystkowskiego. Na przerwę oba zespoły schodziły tylko z jednym strzałem celnym.

Drugą połowę otworzył gol gości. Dośrodkowanie Bojana Nasticia skutecznie wykończył Miłosz Matysik, który wygrał pojedynek główkowy z Mateuszem Żyro. Efektowne wejście do PKO Ekstraklasy mógł mieć Narek Grigoryan. Debiutujący w naszej lidze, Armeńczyk, uderzył niecelnie z pola karnego. Podobnie było w przydpadku innego rezerwowego - Dawida Korta. Pomocnik Stali, co prawda debiutował w Ekstraklasie już parę lat temu, ale podobnie jak kapitan armeńskiej młodzieżówki mógł szybko zaznaczyć swoją obecność na boisku. Jednak piłka bita z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że gospodarze zaliczą kolejną domową porażkę z rzędu, wtedy daleką piłkę zgrał Matras, a ta powędrowała pod nogi Konrada Wrzesińskiego, który dał mielczanom cenny punkt.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok: 1:1 (0:0)

Bramki: 90' Wrzesiński - 48' Matysik

Stal: Strączek - Matras, Kasperkiewicz (81' Kort), Flis - Getinger, Tomasiewicz, Urbańczyk (72' Kłos), Żyro - Domański (72' Wrzesiński), Steczyk, Sitek (87' Czorbadżijski)

Jagiellonia: Alomerović - Prikryl, Pazdan, Matysik, Nastić - Wojciechowski (86' Tabiś), Romanczuk, Pospisil (68' Wdowik), Piszczek (73' Grigoryan), Mystkowski (86' Nalepa) - Cernych (73' Trubeha)

Żółte kartki: 75' Flis - 39' Nastić, 49' Cernych, 78' Mystkowski, 83' Matysik

Sędzia: Jarosław Przybył