PKO Ekstraklasa: Pogoń gromi, Pogoń liderem
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 04.03.2022, 22:22

Pogoń Szczecin w drugim piątkowym spotkaniu PKO Ekstraklasy pokonała Radomiaka 4:0 i awansowała na pozycję lidera. Duży wpływ na wynik miała czerwona kartka, którą w 51 minucie otrzymał Luizao.

Pogoń strzeliła Radomiakowi cztery piękne bramki, ale kluczowe wydarzenie meczu miało miejsce kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Atakującego szczecinianina z lewej strony pola karnego, ale tuż poza jego linią sfaulował Luizao. Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie zawahał się ani przez moment i radomskiemu obrońcy pokazał żółtą kartkę. Jako że był to drugi kartonik w tym kolorze obejrzany przez pomocnika Radomiaka zawodnik musiał opuścić boisko. Stało się to po długich protestach całej niemal drużyny z Radomia. Jak pokazały powtórki telewizyjne sytuacja była dość kontrowersyjna. Wydaje się, że nie był to ani atak nierozważny, ani sytuacja korzystna do zdobycia bramki. Stało się jednak jak się stało i Radomiak przez całą drugą połowę musiał grać w osłabieniu. Dodatkowo z rzutu wolnego po tym zdarzeniu idealnie na głowę Triantafylopoulosa dośrodkował Dąbrowski i Pogoń prowadziła już 2:0.

Dla Dąbrowskiego byłą to druga asysta w tym meczu. W 6. minucie gry pomocnik Pogoni idealnie podał na głowę Drygasa, a ten pewnie pokonał Majchrowicza. W pierwszej połowie gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, ale byli nieskuteczni. Zupełnie odwrotnie, niż w drugich 45 minutach, w czasie których do bramki trafiali jeszcze dwa razy. Autorami bramek byli wprowadzeni kilka minut wcześniej Łęgowski i Jean Carlos. Radomiak w całym meczu grał po prostu słabo, gdyby patrzeć tylko na ten mecz, to miejsce w czołówce ligowej tabeli jest kompletnie niezasłużone. Nie da się wygrać meczu ze świetnie grającą w tym sezonie Pogonią, gdy oddaje się jeden celny strzał na bramkę rywala i ma to miejsce, kiedy wynik jest rozstrzygnięty.

Pogoń liderem, przynajmniej do niedzielnego hitu kolejki w Poznaniu, gdzie Lech zagra z Rakowem.

Pogoń Szczecin - Radomiak 4:0 (1:0)

Bramki: Drygas 6', Triantafylopoulos 55', Łęgowski 76', Jean Carlos 81'

Pogoń: Stipice - Machado, Łasicki, Triantafylopoulos, Bartkowski (85 Stolarski), Dąbrowski, Fornalczyk (65 Łęgowski), Drygas, Biczakczian (66 Jean Carlos), Kurzawa (84 Kostorz), Parzyszek (77 Kucharczyk)

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Cichocki, Rossi, Jakubik (76 Matos), Leandro (57 Marcus), Luizao, Nascimendto, Machado, Rondon (57 Łukasik), Angielski (76 Maurides)

Żółte kartki: Parzyszek - Nascimento, Luizao

Czerwona kartka: Luizao (druga żółta)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.