Narciarstwo alpejskie - MŚJ: zjazd dla Franzoniego, dalekie miejsca Polaków

• Data publikacji: 05.03.2022, 09:14

Na mistrzostwach świata juniorów w kanadyjskiej Panoramie dochodzi do wielu zmian w programie. W piątek rozegrano przełożony zjazd mężczyzn. Najlepszy okazał się Giovanni Franzoni. Polacy zajęli dalekie miejsca.

Najważniejsze rozstrzygnięcia w zjeździe miały miejsce podczas przejazdów zawodników z numerami od piątego do dziesiątego. To właśnie oni zajęli sześć czołowych pozycji w zawodach. Najszybciej trasę pokonał Giovanni Franzoni. Włoch uzyskał czas 1:25,56. Najbardziej do jego rezultatu zbliżył się Franjo von Allmen. Reprezentant Szwajcarii stracił 24 setne sekundy i został sklasyfikowany na drugim miejscu. Podium uzupełnił Niemiec Luis Vogt ze stratą 58 setnych. W sekundzie zmieścił się także Leo Ducros z Francji (+0,67).

Reprezentanci Polski nie uplasowali się nawet w czołowej trzydziestce zmagań. Lepszy z naszych narciarzy, Nicholas Czarnik zajął 31. miejsce ze stratą prawie czterech sekund do Franzoniego. Wojciech Gałuszka był 50., więc trzeci pod końca wśród zawodników, którzy dojechali do mety. Drugi z Polaków stracił ponad siedem sekund. W sobotę odbędą się zawody w supergigancie.